Slalom pripao Nicole Hosp, Ana Jelušić ponovno bez druge vožnje

Ana Jelušić nije se uspjela plasirati u drugu vožnju slaloma Zlatne Lisice na Pohorju, a pobjednica ovogodišnjeg mariborskog slaloma je Nicole Hosp. Nika Fleiss zauzela je 27. mjesto.

Ana je odvezla slabu vožnju, u cilj je ušla sa više od tri sekunde zaostatka za vodećom skijašicom. Najbolja hrvatska slalomašica u prošloj sezoni drugu utrku zaredom nije ušla u drugu vožnju. Prošlog tjedna to joj se dogodilo u Špindlerovom Mlynu, a sada se ponovilo i u Mariboru.

U prvoj je vožnji završila na 38. mjestu.

Nicole Hosp bila je vodeća i nakon prve vožnje mariborskog slaloma. Austrijanka je imala 35 stotinki prednosti ispred Slovakinje Zuzulove i 74 ispred Finkinje Poutiainen.

I Zuzulova je naposljetku zadržala svoje mjesto iz prve vožnje, dok je teće mjesto osvojila Marlies Schild.

Nika Fleiss jedina se od hrvatskih skijašica plasirala u drugu vožnju. Samoborka je nakon prve vožnje završila 24., sa 2.47 zaostatka za Hosp, no na kraju je zauzela 27. mjesto.

Ana Jelušić drugu je utrku zaredom ostala bez plasmana u drugu vožnju. Naša najbolja skijašica završila je tek 38., sa zaostatkom od 3.30.

Sofiji Novoselić rekordni je zaostatak od 6.26 donio 52.mjesto.