Liga prvaka: Manchester i Arsenal osigurali prolaz

Siguran nastavak natjecanja u Ligi prvaka osigurali su engleski klubovi Manchester United i londonski Arsenal. Na korak do plasmana stigli su Barcelona i Inter.

Lyon - Stuttgart 4:2

U skupini E Lyon je na svom Gerlandu svladao Stuttgart sa 4:2. Momčad Alaina Perrina time je 'podgrijala' nadu da će se možda ipak plasirati u drugi krug Lige prvaka.

Pogotke za Lyon postigli su Hatem Ben Arfa (6, 37), Kim Kallstrom (15) i Juninho (90). Nadu Stuttgarta držao je Mario Gomez koji je u svakom poluvremenu postigao po jedan pogodak (16, 56).

Barcelona - Glasgow Rangers 2:0

U drugom dvoboju skupine E Barcelona je na Nou Campu svladala Rangerse sa 2:0 i tom pobjedom došla korak do plasmana u drugi krug, a momčad Waltera Smitha osigurala je barem nastup u Kupu UEFA. Inače, Rangersi nikada nisu pobijedili na gostovanjima kod španjolskih klubova na gostovanju.

Pogotke za katalonsku momčad postigli su bivši napadač Arsenala Thierry Henry (6) i argentinski reprezentativac Leo Messi (43). Jedine dvije prilike koju je škotska momčad imala dogodile su se u posljednjim minutama utakmice, no vratar Barce Victor Valdes obranio je udarce Jean-Claudea Darchevillea i Nacha Nova.

"Bila je to utakmica koju smo mogli dobiti čak 5:0 ili 6:0, no zadovoljan sam", rekao je nakon utakmice trener Barce Frank Rijkaard.

TABLICA:

Barcelona 4 3 1 0 7 0 10

Rangers 4 2 1 1 5 3 7

Lyon 4 2 0 2 6 8 6

Stuttgart 4 0 0 4 3 9 0

Manchester United - Dynamo Kijev 4:0

U skupini F Manchester United je na Old Traffordu svladao Dynamo iz Kijeva sa 4:0 i s maksimalnih 12 bodova iz 4 utakmice osigurao plasman u drugi krug natjecanja.

Pogotke za 'crvene vragove' postigli su Gerard Pique u 31. minuti (njegov prvi pogodak u dresu Uniteda), Argentinac Carlos Tevez (37), Wayne Rooney (76) i Cristiano
Ronaldo (88).

Sporting Lisabon - Roma 2:2

U drugom dvoboju skupine F Sporting i Roma podijelili su bodove.

Roma je povela već na samom početku utakmice pogotkom Marca Cassettija (4). U 22. minuti nakon pogreške braniča Philippea Mexesa izjednačio je Brazilac Liedson. Isti igrač portugalsku je momčad u 64. minuti doveo i u vodstvo. Romi je u samoj je završnici bod donio David Pizarro (89), tj. sportingov Anderson Polga. Pizzarov udarac odbio se od njegove glave i završio u mreži vratara Tiaga Ferreire.

"Rezultat je krajnje nepošten. Istina je da smo loše počeli i primili pogodak, no kasnije smo bili bolji", rekao je nakon utakmice trener Sportinga Paulo Bento.

TABLICA:

Manchester United 4 4 0 0 10 2 12

Roma 4 2 1 1 6 4 7

Sporting 4 1 1 2 5 6 4

Dynamo Kijev 4 0 0 4 3 12 0

Fenerbahče - PSV 2:0

U skupini G Fenerbahče je na svom Sukru Saracoglu stadionu svladao PSV iz Eindhovena sa 2:0. Tom pobjedom turska momčad ima veliku šansu plasirati se u drugi krug natjecanja.

U 28. minuti lopta koju je prema vratima PSV-a uputio Kazim Kazim odbila se od braniča Dirka Marcellisa i završila u mreži Heurelha Gomesa. Samo dvije minute kasnije vodstvo je povećao Semih Senturk.

Inter - CSKA Moskva 4:2

U drugom dvoboju skupine G milanski Inter je na svom San Siru svladao CSKA sa 4:2 i time zadržao vodeću poziciju u skupini.

Gosti iz Moskve u prvom su poluvremenu poveli 2:0 pogotcima Joao Joa (23) i Vagnera Lovea (31), no aktualni talijanski prvak uspio je preokrenuti rezultat u svoju korist.

Pogotke za Nerazzurre upisali su švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović (32, 75) i Argentinac Esteban Cambiasso (34, 67).

Steauu sa 2:0.

Oba pogotka postigao je Renato (25, 65).

Slavia Prag - Arsenal 0:0

Iako se nakon utakmice u Londonu (7:0) očekivalo puno više, Slavia i Arsenal odigrali su bez pogodaka. No, "Topnici" su unatoč tome osigurali plasman u drugi krug natjecanja.

"U obrani smo funkcionirali dobro, no napad nam je večeras bio prosječan. Tempo nije bio dovoljno jak da bi stvarali prilike. No, rezultat je pozitivan jer smo ovdje došli kako bi se kvalificirali, a to smo i postigli", rekao je nakon utakmice Arsene Wenger te dodao kako će nastaviti odmarati i rotirati igrače i u posljednje dvije utakmice ove faze kako bi dao priliku i mladim igračima.