U rubrici "Dnevnik na otocima" naša ekipa s Lastova je doplovila na otok Vis. Jedna je to od omiljenijih turističkih destinacija, koja u sezoni ne mami samo svojim plažama.

Galerija


Putovanje naše ekipe počelo je prije svitanja u 4 sata i 30 minuta, i to iz Ublija na Lastovu. Nastavili su put Vele Luke, potom Hvara, gdje se trajekt kratko zadržao. U splitsku su luku zbog lošeg vremena na moru stigli sat vremena kasnije. U 11 sati ukrcali su se na drugi trajekt, prema Visu.

Vezani članci Anamarija Kunac, Vis (Foto: Dnevnik.hr) - 1 Otok na kojem se ozbiljno radi na poboljšanju nataliteta: "Doseljavaju mladi ljudi i rađaju se dječica" Dnevnik na otocima: Mljet (Foto: Dnevnik.hr) - 1 Ljeti raj na zemlji, zimi postaje pustoš: "Jako je malo ljudi spremno žrtvovati se i živjeti na otoku''

Ukupno nam je trebalo 9 sati, pa smo iskoristili priliku da pitamo kapetana broda jesu li kritike o sporim vezama opravdane.

„Sve ovisi s kojeg otoka na koji idete. Baš sam pratio vašu reportažu ovaj kad ste išli sa Mljeta na Lastovo. To je stvarno malo grubo, otok je praktički jedan do drugoga, a imali ste samo takvi put“, kaže Milo Sršen, kapetan broda "Lastovo" Jadrolinija.

Na pitanje tko je za to odgovoran, kapetan odgovara: „Slušajte, to je dugi niz godina tako ustajalo, tako da je to sada teško promijeniti, ljeti je to nešto malo lakše.“

Pitali smo ga i jesu li otočani s pravom ogorčeni. „Da ih ne bih uvrijedio, jer sam i sam otočanin, malo su čudni. Svatko misli kako je samo njemu najgore“, odgovorio je. 

Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.

Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr