Branitelji ne žele ni Brenu ni Bajagu: "Nemamo ništa protiv srpskih pjevača ako..."
Piše Iva Arambašić/DNEVNIK.hr,
18. srpnja 2025. @ 20:01
komentari
Branitelji protiv nastupa Lepe BreneFoto: DNEVNIK.hr
Lepa Brena smeta jedinima, a Bajaga drugima. Protiv ovih izvođača pobunili su se branitelji na Krku i u Dugom Selu. Traže otkazivanje koncerta i jasno su iskazali svoje razloge. Unatoč tome zna se da će jedno od ovih pjevača, sigurno zapjevati za našu publiku.
"Jedan od razloga je što Lepa Brena '92 godine slikana u Brčkom u uniformi agresorske vojske. Drugi razlog je 30 godina Oluje i trebali bismo proslaviti to. Ovo nas, sve branitelje otoka Krka, vrijeđa", rekao je Senad Mešić, predsjednik HVIDR-e otoka Krka.
"Što se tiče srpskih pjevača koji dolaze ovdje i koji se nisu ogriješili vezano za Domovinski rat, nemamo ništa protiv toga", dodao je.
Pobuna je nastala i u Dugom Selu, gdje braniteljske udruge ne žele Bajaguna manifestaciji "Stara jela z Dugog Sela", izvijestila je reporterka Dnevnika Nove TV Iva Arambašić.
"Momčilo Bajagić Bajaga i njegov bend nisu nikakva dugoselska tradicija. Neosporno je da je spomenuti izvođač za vrijeme Domovinskog rata nastupao u okupiranom dijelu Hrvatske pred srpskim oružanim snagama koji su bili dio agresorske vojske i tako im je dao javnu podršku u njihovom zločinačkom koncertu", istaknuo je ratni veteran i pripadnik Hrvatskih vitezova Damir Mesić.
Za razliku od Solina i Siska, gdje Bajaga neće zasvirati, na stranicama Turističke zajednice Dugog Sela koncert je i dalje najavljen, ali na upit Dnevnika Nove TV nisu odgovorili.