Nogomet: Brazilcima bronca

Nogometna reprezentacija Brazila osvojila je treće mjesto na olimpijskim igrama u Pekingu. Brazilci su u susretu za broncu bez većih problema porazili Belgiju 3:0. Pogotke za "Selecao" postigli su Diego (27) i Jo (45, 90).

Bila je to utakmica u kojoj je pitanje pobjednika bilo riješeno i prije susreta. Belgija se držala do 27. minute kada je veznjak Werdera doveo Brazil u vodstvo. Koncem prvog poluvremena novo pojačanje Manchester Citya, Jo je povećao na 2:0, a isti igrač je u završnim minutama utakmice postigao i svoj drugi, brazilski treći pogodak.

Brazil je u svojoj povijesti osvojio pet naslova svjetskog prvaka, osam puta je bio prvak Južne Amerike, a još četiri puta je osvojio svjetski naslov u mlađim uzrastima, no nikada nije bio "zlatni" na olimpijskim igrama. Dva puta je osvojio srebro (1984, 1998), a dva puta broncu (1996, 2008).

BRAZIL - BELGIJA 3:0

Šangaj. Stadion Šangaj - 50.700 gledatelja; Sudac: Einwaller (Aut); Strijelci: 1:0 Diego (27), 2:0 Jo (45), 3:0 Jo (90+1)

Žuti kartoni: Ronaldinho (26), Jo (72), Marcelo (86), Thiago Silva (90)

BELGIJA: Bailly - De Roover, Simaeys, Vermaelen, Pocognoli - de Mul, Haroun, Vertonghen, Martens (od 59. Vanden Borre) - Mirallas (od 59. Mulemo), Dembele

BRAZIL: Renan - Rafinha, Alex Silva, Breno (od 71. Thiago Silva), Ramires - Marcelo, Hernanes, Anderson - Diego - Ronaldinho, Jo