Uživo: Dinamo - Sparta 0:0

Dinamo i Sparta odigrali su većinom dosadnu utakmicu 1. kola Kupa UEFA-e pred 12-ak tisuća ljudi bez golova. Bila je to utakmica u kojoj je Dinamo mogao doći do pobjede, no nije iskoristio lošu igru čvrstih Čeha.

Kraj! S obzirom na prikazano jednih i drugih Dinamo ima odličnu priliku proći slabu Spartu na uzvratu u Pragu. gol u gostima trebao bi biti dovoljan.

92. minuta
- Balaban ubacuje iz slobodnog udarca, Mandžukić puca glavom, no pogađate - opet ništa.

91. minuta
- Ibanez je sjajno prošao dva igrača na lijevom boku no Modri ponovo traljavo završavaju akciju.

84. minuta
- Česi su još lošiji od lošeg Dinama. Iz slobodnog udarca jalovo gađaju u živi zid Modrih. Lovren je ušao umjesto Moralesa. Mikić je otišao prema naprijed u formaciji.

79. minuta
- Prilika Balabana, no ipak talijanski sudac svira zaleđe. U igru je ušao Badelj umjesto Chage.

76. minuta
- Mandžukić puca iz kosa s lijeve strane, no ponovo u vratara. Ovo je bila jedna od boljih prilika Dinama. Šteta...

74. minuta
- Tadić je došao do lopte i uptio slab udarac ravno u ruke vratara Sparte. Udarac u okvir je udarac u okvir.

69. minuta
- Mandžukić je upropastio još jednu polupriliku za Dinamo pokušavajući driblati na korner liniji.

67. minuta
- odlična prilika za Spartu, no Slepički je uklizao Bišćan i tako spasio Butinu.

65. minuta
- dobra prilika za Modre. Tadić je povukao sa sredine terena, dao Moralesu na desni bok koji je ubacio na drugu vratnicu, Mandžukić vratio, no obrana Sparte se snašla i lopta je završila u rukama Kozačika.

58. minuta
- Ivanković napokon preuzima rizik kako je i najavljivao. Tadić ulazi umjesto Sammira.

55. minuta
- Chago je pucao glavom prema vratima Sparte, no netko od Čeha je zasmetao i lopta je otišla u korner. Morales je ubacio, no ponovo ništa.

48. minuta
- Mandžukić je odlično dao jednu paralelu u 16-erac Sparte, Morales je propustio, no lopta nije došla do Balabana za što je zaslužna češka obrana. Ovo je mogla biti vrlo izgledna prilika za gol.

Pročitajte i ovo Europa protiv huliganzma - 3 sukobi navijača Europa se ujedinjuje protiv huliganizma, predsjednik UEFA-e za Dnevnik Nove TV: "Ako se ne povežemo, nema uspjeha" Slika nije dostupna Nakon incidenta na Poljudu HNS I UEFA o borbi protiv pirotehnike: "Cilj je vratiti obitelji na stadione"

Počelo je drugih 45 minuta utakmice. Izmjena nema. Tribine izgledaju malo popunjenije, no brojka nije veća od 12-ak tisuća najvjernijih gledatelja koji su na ulazu dobili i majicu.

Kraj prvog dijela! Dinamo statistički malo bolji od Sparte, no jedni i drugi nisu pokazali previše.

45. minuta - Morales puca, no prelagano za vratara Sparte Kozačika

Nakon dobrih prvih 15 minuta utakmice, igra i jednih i drugih se razvodnila. Većinu dosadašnjeg dijela utakmice gledamo pomalo dosadan nogomet.

40. minuta
- Chago je srušio Kisela i zasluženo dobio žuti karton.

35. minuta
- Mikić je ubacio, no u sredini nije bilo Dinamovih napadača.

31. minuta -
kreće bakljada sa sjevera, ali i istoka, koja baklju po baklju završava u terenu. Talijanski sudac Tagliavento zaustavio je igru, no ona je ubrzo nastavljena.

26. minuta
- još jedan prekršaj Mandžukića koji je ovaj put dobio žuti karton.

23. minuta
- još jedan korner za Dinamo koji je izveo Morales, ali loše je to napravio Čileanac.

21. minuta
- 'desetka' Sparte Slepička odlično puca tik pored vrata Butine. Ovo je dosad bila najbolja prilika na utakmici.

16. minuta
- Mikić je vrlo dobro pokušao sa 20 metara, no pucao je metar iznad gola.

Dinamo igra napadački i drži igrače Sparte daleko od Butininih vrata. Stvarno furiozan početak Modrih. Osim igrača, u formi su i najvjerniji navijači Dinama - Bad Blue Boysi, koji grme s tribina prkoseći ovoj sramotnoj posjeti zagrebačkih ljubitelja nogometa.

9. minuta
- odličan početak Dinama. Mandžukić je ubacio glavom u sredinu, no Balaban kasni.

3. minuta
- Mikić ubacuje, a sudac ne dosuđuje korner za Dinamo

2. minuta - prva akcija i prva dvojbena situacija. Nakon odlične lopte Moralesa Mandžukić pada u duelu s golmanom Kudelom.

sastav Dinamo: Butina, Ibanez, Drpić. Bišćan, Mikić, Vrdoljak, Chago, Sammir, Morales, Mandžukić, Balaban

sastav Sparta: Kozačik, Repka, Had, Slepička, Kisel, Vorišek, Kudela, Vacek, Hušek, Matušovič, Kulič