Fenomen je primijećen kod sela Berdyansk, a lokalno stanovništvo odmah je odgovore potražilo u praznovjerju i predskazanjima. 'To bi mogao biti nagovještaj onoga što dolazi', smatraju seljani, a prenosi English Russia.
Pročitajte i ovo
Oglasila se Moskva
Hoće li Rusija lansirati još jednu hipersoničnu balističku raketu? Kremlj najavio odgovor na ukrajinski napad
Nikad lošiji odnosi
Dramatično upozorenje Rusije građanima: "Odnosi su na rubu pucanja, nemojte putovati!"
>> Atlantski ocean kod Kariba 'pliva' u smeću
Lokalne vlasti, međutim, pokušavaju smiriti lokalno stanovništvo, tvrdeći kako se radi o normalnoj, iako ne čestoj pojavi, koja se može objasniti prirodnim procesima.
No, među mogućim razlozima, s liste nije isključeno niti zagađenje mora toksinima, ili nečim sličnim. Lokalno stanovništvo uspjelo je napraviti i nekoliko fotografija.
Od plodnog mora do zagađene bare
Azovsko more je najpliće more na svijetu, s prosječnom dubinom od tek 7 metara i najvećom od tek 14 metara. Dugačko je 360 i široko 180 kilometara te ima površinu od 39.000 kvadratnih kilometara. nalazi se iznad Crnog mora.
To je more nekoć imalo bogatu floru i faunu te oko 380 životinjskih vrsta. Lokalno stanovništvo bavilo se uglavnom ribarstvom, s godišnjim prosjekom ulova od 300.000 tona. Sve je to bilo rezultat visoke biološke produktivnosti Azovskog mora, koje je pak rezultat bogate opskrbe hranjivih tvari iz brojnih rijeka koje u njega utječu.
No, umjetnim prekidom dotoka riječne vode u to more, odnosno gradnjom brana te velikim uzgojem pamuka povećala se i razina zagađenja. S tim je kao posljedica pao i ulov ribe, a ponajviše su propale ribarnice za preradu inćuna.
Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.