Sudac William Hoeveler suspendirao je nalog za izručenje i dao Norieginim odvjetnicima rok do četvrtka da iznesu dokaze za tvrdnje kako bi se izručenjem Francuskoj kršile Ženevske konvencije, koje Noriegi jamče status ratnog zarobljenika.
Pročitajte i ovo
Brown: Zaustavljeno širenje slinavke i šapa
Iste argumente već su ranije odbacila dva američka suca, otvarajući mogućnost da Noriega, nakon izdržane kazne u SAD, bude izručen Francuskoj gdje je 90-ih u odsutnosti osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja novca.
Noriegini odvjetnici u svom su se podnesku u srijedu usprotivili izručenju, pozivajući se na Ženevske konvencije i status ratnog zarobljenika, koji je Noriegi zajamčio isti sudac Hoeveler u presudi iz 1992.
Noriega (73), koji je odslužio 17 i pol godina u saveznom zatvoru Southwest Miami-Dade County, zarobljen je 1989. tijekom američke invazije na Panamu, i doveden u SAD gdje je osuđen na 40 godina zatvora zbog posredovanja u krijumčarenju tona kokaina iz Kolumbije u SAD.
Izručenje Noriege zatražila je i Panama, gdje je u odsutnosti osuđen na 20 godina zatvora, zbog ubojstva političkih protivnika i kršenja ljudskih prava.
Noriegini odvjetnici traže od suda u Miamiju da general bude izručen Panami. Prema nedavno noveliranom panamskom kaznenom zakonu, tu bi kaznu Noriega mogao služiti u kućnom pritvoru, jer je stariji od 70 godina.