Predsjednik SAD-a Donald Trump je tijekom posjeta Betlehemu u utorak osudio napad u Manchesteru u kojem su poginule 22 osobe, a 59 ih je ozlijeđeno.


Američki predsjednik Donald Trump osudio je napad bombaša samoubojice u Manchesteru i izrazio sućut obiteljima žrtava.

Vezani članci Slika nije dostupna Zgrada BBC-a u Manchesteru nakratko evakuirana, vojska na pozicijama Slika nije dostupna Pogledajte trenutak snažne eksplozije i paniku koja je zavladala

"Šaljem svoju najdublju sućut onima koji su tako strašno ozlijeđeni u ovom terorističkom napadu i obiteljima poginulih, toliko mnogo obitelji...", rekao je Trump stojeći uz palestinskog predsjednika Mahmuda Abasa.

Obratio se i teroristima. Napadače i odgovorne za nove ljudske žrtve nazvao je "zlim gubitnicima u životu". 

"Stojimo u apsolutnoj solidarnosti s ljudima u Ujedinjenom Kraljevstvu. Toliko mladih, prekrasnih ljudi koji su uživali u životu ubili su zli gubitnici. Neću ih nazivati čudovištima jer bi im se to svidjelo. Mislili bi da je to sjajan naziv. Od sada ću ih zvati gubitnicima jer upravo to i jesu", poručio je Trump. 

Dodao je kako naše društvo ne može tolerirati krvoproliće nevinih ljudi i djece.

"Teroristi i ekstremisti i oni koji im pružaju pomoć i utjehu moraju biti izbačeni iz našeg društva zauvijek. Ta zla ideologija mora se zaboraviti i potpuno uništiti i nevini životi moraju biti zaštićeni. Sve civilizirane zemlje moraju se ujediniti kako bi zaštitile ljudski život i sveto pravo naših građana da žive u sigurnosti i miru", kazao je Trump.