Kijevski Dynamo jučer je osvojio ukrajinski Kup pobjedom od 2:1 nad Šahtarom, no utakmicu je upropastio sukob policije i navijača Dinama.

Nakon što su u srijedu remijem u Donecku praktički osigurali novi naslov prvaka Ukrajine, Dynamo je poveo 2-0 pogocima Klebera u 58. i Guseva u 80. minuti, a na konačnih 2:1 smanjio je Elano u 89.

Pročitajte i ovo Napad na Ukrajinu Na udaru i Harkiv Rusija izvela žestoke raketne napade na Kijev i druge gradove, Kličko se oglasio o žrtvama Slika nije dostupna Radni posjet Pogledajte kako premijer Plenković govori ukrajinski

Nakon Kleberova pogotka, policija je navijače Dynama željela spriječiti u bacanju petardi i baklji na teren, što se njima, naravno, nije svidjelo. No, već nakon 10 minuta, na Olimpijskom stadionu u Kijevu ponovno je uspostaljen red. Podataka o ozlijeđenima i privedenima - nema.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar.