Trijumf Dinama u mirnom derbiju

U posljednjoj utakmici 20. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Hajduk s 2:1. Poluvrijeme je završilo vodstvom Zagrepčana 2:0. Susret je protekao pomalo neuobičajeno mirno, kako na terenu, tako i izvan njega.

Prvi pogodak za Dinamo u 20. minuti postigao je Eduardo da Silva.

Pročitajte i ovo Navijači u Zagrebu Nada živi dalje Prve reakcije nakon poraza Vatrenih: "Ovo treba što prije zaboraviti" Navijači Vatrenih - 1 Navijački žar Od Slavonije do Dalmacije isti prizori: Cijela Hrvatska uzbuđeno čeka prvi nastup Vatrenih

Već u 38. minuti da Silva je postigao i drugi pogodak, za vodstvo Dinama od 2:0.

Eduardo je ove sezone postigao 22 pogotka, što ga čini prvim strijelcem HNL-a s prosjekom od više od jednog gola po utakmici.

Gol nade za Splićane, pokazalo se prekasno, postigao je Mladen Bartolović u 84. minuti.

Utakmica je prošla bez incidenata, na osiguranju je radilo 1 200 osoba, što policajaca, što redara.

Tijekom dana u policiju je zbog manjih izgreda privedeno devet navijača.

Pred 30.000 gledatelja sudio je sudac Svilokos iz Siska.