Super-G Val Gardena: Pobjeda Cuchea, Kostelić 28.

Švicarac Didier Cuche pobijedio je u Super-G utrci Svjetskog kupa, koji se održava u talijanskoj Val Gardeni, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio na 28. mjestu.

Cuche, svjetski prvak u spustu 2007., prošao je stazu u gotovo savršenim vremenskim uvjetima za jednu minutu i 36.62 sekunde, unatoč grešci na početku.

Pročitajte i ovo Skijalište Cervinia u Italiji Talijansko skijalište VIDEO Drama u žičari: Jak vjetar gotovo otkinuo gondole pune putnika Mjesto pronalaska skijaša na planini Tete Blanche - 4 Tragičan kraj potrage Dramatični posljednji trenuci stradalih skijaša: Lopaticama pokušali iskopati špilju kako bi se sakrili

Amerikanac Bode Miller bio je drugi sa samo 0.02 sekundi zaostatka.

Marco Buechel iz Lihtenštajna završio je na trećem mjestu, iako je vodio dok nisu skijali Cuche i Miller.

Ivica Kostelić je za prvim Cucheom zaostajao 2:94 sekunde. To su za njega nova tri boda u Svjetskom kupu.