SP atletika: Warineru zlato na 400, Felix zlatna na 200m

Američki atletičar Jeremy Wariner (23) očekivano je osvojio je zlatnu medalju u utrci na 400 metara na SP u Osaki s rezultatom 43.45 sekunde, što je najbolje vrijeme sezone. Njegova sunarodnjakinja Allyson Felix (21) osvojila je zlatnu medalju u utrci na 200 metara na SP u Osaki s rezultatom 21.81 sekundi, što je najbrže vrijeme ove sezone.

Iako je najavljivao rušenje svjetskog rekorda (43.18 - Michael Johnson u Sevilli 1999), to mu nije uspjelo, no ostvario je treći rezultat svih vremena. Posljednjih nekoliko godina Wariner dominira u ovoj disciplini i aktualni je olimpijski pobjednik i dvostruki svjetski prvak.

Pročitajte i ovo Sara Duvnjak i Josipa Galić - 2 Humanitarni cilj Za popularnu utrku startnina više nema: "Dobre vijesti su da svi još uvijek mogu sudjelovati" Slika nije dostupna SP atletika: Savigne zlatna u troskoku

I preostale dvije medalje odnijeli su Amerikanci. Drugi je bio
LaShawn Merritt (43.96), a treće mjesto pripalo je Angelu Tayloru (44.32).

400 m:

1. Jeremy Wariner SAD 43.45 (najbolji rezultat sezone)

Felix zlatna na 200 metara

Američka atletičarka Allyson Felix (21) osvojila je zlatnu medalju u utrci na 200 metara na SP u Osaki s rezultatom 21.81 sekundi, što je najbrže vrijeme ove sezone.

Time je obranila naslov svjetske prvakinje iz Helsinkija od prije
dvije godine, a prije toga je bila srebrna na OI u Ateni 2004.

Druga je bila Jamajćanka Veronica Campbell (22.34), a treće mjesto pripalo je Susanthikai Jayasinghe iz Šri Lanke (22.63).