Roland Garros: Poraz Ančića od Federera

Hrvatski tenisač Mario Ančić poražen je u dvoboju 3. kola Grand Slam turnira Roland Garros od prvoga tenisača svijeta Švicarca Rogera Federera za sat i 35 minuta igre sa 6:3, 6:4, 6:2.

Ančić je bio poprilično nemoćan protiv Federera, koji je igrao skoro savršeno, pa Splićaninu ništa nije davao na poklon. Do prve "break-lopte" Ančić je došao tek kod 1:4 u trećem setu, oduzeo je servis Federeru, ali je u tom zadnjem setu svoj servis gubio čak triput.

Bio je ovo šesti dvoboj Ančića i Federera, a Ančić je dobio samo jedan, onaj prvi 2002. u Wimbledonu.

Porazom Ančića jedini preostali hrvatski tenisač na Roland Garrosu je Ivan Ljubičić, koji je danas svladao četvrtoga tenisača svijeta Rusa Nikolaja Davidenka u pet setova - 4:6, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Ljubičić je zabilježio jednu od najvećih pobjeda u karijeri jer je od Davidenka gubio sa 0:2 u setovima, da bi naredna tri seta odigrao u fantastičnom ritmu. Ljubičiću je to četvrta pobjeda nad Davidenkom, ali prva na zemlji, podlozi na kojoj je Rus dobio njihova dva prethodna sraza.

U 4. kolu Ljubičić ide na Francuza Gaela Monfilsa, s kojim ima omjer 3:1, ali nikad nisu igrali na zemlji.

Roland Garros: Rezultati

Rezultati subotnjih dvoboja s drugog teniskog "Grand Slam" turnira sezone, Roland Garrosa u Parizu:

TENISAČI, 3.KOLO

IVAN LJUBIČIĆ (Hrv/28) - Nikolaj Davidenko (Rus/4) 4-6, 2-6, 6-3, 6-2,6-4

Roger Federer (Švi/1) - MARIO ANČIĆ (HRV) 6-3,6-4, 6-2

Radek Štepanek (Češ/21) - Tommy Robredo (Špa/12) 6-3, 6-2, 6-1

Robby Ginepri (USA) - Florent Serra (Fra) 6-4, 6-4, 6-4

Gael Monfils (Fra) - Juergen Melzer (Aut) 4-6, 7-5, 4-6, 6-0, 6-2

Fernando Gonzalez (Čile/24) - Stanislas Wawrinka (Švi/9) 5-7, 2-6, 6-4, 6-4, 6-4

David Ferrer (Špa/5) -Lleyton Hewitt (Aus/25) 6-2, 3-6, 3-6, 6-3, 6-4

Julien Benneteau (Fra) - Robin Söderling (Šve) 1-6, 7-6 (6), 6-0, 6-1