Roland Garros: Ančić i Ljubičić u 3. kolu, Čilić 'out'

Nakon Ivana Ljubičića plasman u treće kolo drugog teniskog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa, izborio je i Mario Ančić. U dvoboju drugog kola Ančić je pobijedio Španjolca Davida Marrera 4:6, 6:0, 6:3, 6:2.

Ančić je posao protiv 267. tenisača svijeta završio za 132 minute, a idući protivnik biti će Švicarac Roger Federer.

Ančić i Federer do sada su odigrali pet međusobnih susreta, a Švicarac je slavio četiri puta i to u zadnja četiri meča. Ančić je pobjedu upisao 2002. godine u Wimbledonu, a potom je izgubio u Rotterdamu (2005), Miamiu (2005), Roland Garrosu (2006) i Wimbledonu (2006).

I Ivan Ljubičić plasirao se u treće kolo drugog teniskog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa, dok je Marin Čilić poražen u dvoboju drugog kola.

Ljubičić je rutinski obavio posao protiv Argentinca Diega Junqueira. Slavio je 3:0 u setovima, 6:3, 6:4, 6:2. Idući protivnik biti će pobjednik ruskog dvoboja između Marata Safina i Nikolaja davidenka.

Za razliku od "Ljube", Marin Čilić se nije probio do trećeg kola. Izgubio je od devetog nositelja Švicarca Stanislasa Wawrinke 6:7 (3), 6:7( 4), 1:6. Čilić se odlično držao u prva dva seta, no oba su otišla na stranu švicarskog tenisača. U trećem setu više nije bilo dvojbi i Wawrinka je mirno priveo meč kraju. Bio je to njihov četvrti međusobni susret i četvrta Wawrinkina pobjeda.

Poraz Sande Mamić

Hrvatska tenisačica Sanda Mamić nije se uspjela plasirati u treće kolo Roland Garrosa. Sanda je izgubila od 18-te nositeljice Talijanke Francesce Schiavone 3:6, 0:6.