Rafael Nadal slavio u Roland Garrosu

Treću godinu uzastopce Španjolac Rafael Nadal pobjednik je teniskog Grand Slam turnira, Roland Garrosa.

Nadal je u finalnom susretu nakon tri sata i deset minuta pobijedio Švicarca Rogera Federera 6:3, 4:6, 6:3, 6:4.

Španjolac je tako postao prvi tenisač nakon Šveđanina Bjorna Borga koji je tri puta uzastopce slavio na pariškoj "crvenoj zemlji", dok je Federer treću godinu uzastopce poražen u finalu Roland Garrosa, jedinog od četiri najveća turnira na kojem još nije slavio.

Švicarca može utješiti što je to bilo njegovo rekordno osmo uzastopno finale na Grand Slam turnirima.

Dosadašnji rekord, sedam uzastopnih finala na četiri najveća svjetska turnira, držao je Australac Jack Crawford 30-tih godina prošlog stoljeća.

Bio je to 12 njihov međusobni susret i osma pobjeda Nadala.

Prvi set je nakon 51 minute igre osvojio Nadal 6:3.

Federer je u prvom setu imao čak 10 break lopti, no nije iskoristio niti jednu.

Nadal je imao svega dvije prilike i obje je iskoristio pokazavši na početku meča veliku mentalnu snagu. Prvu priliku je iskoristio kod 3:3, a drugu pri vodstvu 5:3.

U drugom setu Federer je nastavio pritiskati suparnički servis i došao je do još šest break lopti. Ovoga puta je bio mirniji i kod rezultata 4:3 je iskoristio jednu priliku za obrat, a potom i osvojio set rezultatom 6:4.

Nakon što je osvojio drugi set Federer nije iskoristio psihološku prednost, već je treći set otvorio izgubivši tri gema u nizu, uz jedan izgubljeni servis.

Prednost od 3:0 Nadal nije ispuštao i za 39 minuta je slavio 6:3 u trećem setu.

U četvrtom setu Nadal je ponovo vrlo brzo (za 2:1) uzeo servis Federeru i prednost sačuvao do kraja.