U najuzbudljivijoj utakmici NBA programa Denver Nuggetsi su u svojoj dvorani svladali prvake San Antonio Spurse sa 80:77 iako su minutu i pol prije kraja gubili sa 77:73.

Denver je tih zadnjih minutu i pol napravio 7:0, a odgovornost nisu preuzele zvijezde Allen Iverson (29) ili Carmelo Anthony (17), već pričuva Anthony Carter, koji je prvo pogodio tricu, a onda asistirao Kenyonu Martinu.

Vezani članci Ivica Zubac i Kristina Prišč (Foto: Facebook) Vjenčanje desetljeća u Mostaru: On je imao 18, ona 23 kad su se zaljubili, a danas žive američki san Teyana Taylor (Foto: Profimedia) Jedan od najzaljubljenijih celebrity parova prepustio se strastima u plićaku ne mareći za poglede

"Svi govore samo o meni i Carmelu, a Denver je momčad u kojoj svako može pogoditi u zadnjim trenucima", kazao je nakon dvoboja Iverson.

Tim Duncan (20, 14 skokova) i Tony Parker (20) ipak nisu mogli nadoknaditi izostanak ozlijeđenoga Manua Ginobilia, a Spursi su imali loš šut sa svega 27 pogođenih šuteva od 73 upućena prema košu.

Portland Trail Blazersi su nakon dva produžetka slomili otpor Chicago Bullsa (115:109), a junaci pobjede bili su Brandon Roy (25, 11 asista) i Jarrett Jack koji je pogodio ključnu tricu 19 sekundi prije isteka drugoga produžetka. Portland je u nevjerovatnoj seriji jer su dobili 15 od zadnjih 16 utakmica.

Phoenix Sunsi su svladali Seattle SuperSonicse (104:96), a Amare Stoudemire (34) je postigao 14 koševa u zadnjoj četvrtini u kojoj su Sunsi prvi puta poveli nakon što su gubili sa 20 razlike početkom susreta. Steve Nash je pridonio pobjedi sa 17 poena i 10 asista, pa je Phoenix (23:9), zahvaljujući i porazu Spursa, od večeras najbolja momčad Zapada. Kod gostiju je sjajan bio novak Kevin Durant (28).