Ljubičić izgubio od Gasqueta

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira iz "Masters serije" u Monte Carlu. Nakon 2 sata i 50 minuta igre Ljubičića je sa 6-3, 6-7 (5), 7-5 svladao Francuz Richard Gasquet.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Ljubičića i Gasqueta i druga pobjeda Francuza, prvu je izborio u 3. kolu US Opena 2005. u meču u pet setova.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Sheitans u službi Monte Carlo Hats-a Hrvatsko-bosanski bend reklamirat će kaubojske šešire Slika nije dostupna Fani Stipković u Monte Carlu Victoria Silversted: Frajer me mora znati poje** u mozak!

Naš najbolji igrač je loše krenuo u dvoboj, izgubio je svoj prvi
servis-gem, te je Gasquet vrlo brzo stigao do vodstva 3-0, a tu je prednost održao do kraja prvoga seta kojega je riješio u svoju korist sa 6-3. Ljubičić u tom prvom setu čak nije izborio niti jednu loptu za "break".

I drugi je set započeo kao i prvi, Gasquet je odmah na startu oduzeo servis Ljubičiću.

No, nastavak je bio bitno drugačiji, naš je igrač uspio vratiti izgubljeni servis, a potom u "tie-breaku" biti bolji sa
7-5 te tako izboriti odlučujući treći set.

Kao i u prva dva seta, Gasquet je uspio oduzeti servis Ljubičiću u prvom servis-gemu našega tenisača u trećem setu, ali Ljubičić je odmah uspio vratiti "break". Gasquet je potom stigao do još jednog "breaka", ali kada je kod 5-4 servirao za meč Ljubičić je ponovno uspio izjednačiti.

No, kod Francuzova vodstva 6-5 Ljubičić nije iskoristio
tri prilike za ulazak u odlučujući "tie-break", dok je Gasquet uspio iskoristiti svoju treću meč-loptu za prolazak u četvrtfinale.