izvanredna

Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

EP: Van den Hoogenband zapeo u kvalifikacijama na 200 m slobodno

Trostruki olimpijski pobjednik Nizozemac Pieter van den Hoogenband nije se uspio plasirati u polufinale na 200 metara slobodno na EP u plivanju u Eindhovenu.

30-godišnji Van den Hoogenband, koji se protekle večeri osjećao loše, u današnjim je kvalifikacijama zauzeo tek 20. mjesto. Nizozemski plivač je čak četiri puta bio europski prvak na 200 metara slobodno.

Tijekom karijere osvojio je 7 medalja na olimpijskim igrama, 9 na svjetskim prvenstvima, te čak 19 na europskim prvenstvima. Također, osvojio je i tri medalje na svjetskim prvenstvima u malim bazenima.