Australian Open: Čilić u 3. kolu protiv Gonzaleza

Marin Čilić je u današnjem susretu 2. kola za svega 116 minuta igre pobijedio Austrijanca Jurgena Melzera sa 6-4, 6-3, 6-4. U 3. kolu igrat će protiv Fernanda Gonzaleza koji je izbacio Korejca Hyung-Taik Leeja.

Čilić je odlično vraćao protivnikove servise i prilično je lako dolazio do prilika za break. Tijekom meča četiri je puta oduzeo servis iskusnom Melzeru.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Australian Open: Pobjeda Čilića, Ljubičić ponovno zapeo u 1. kolu Slika nije dostupna Čilić i Lisjak u 2. kolu kvalifikacija

Do Australian Opena 19-godišnji Čilić nije imao niti jednu grand slam pobjedu, a sada se do 3. kola probio bez izgubljenog seta. Ovom pobjedom Čilić je potvrdio da je u odličnoj formi, nedavno je igrao u polufinalu turnira u Chennaiju.

Čilić će u 3. kolu igrati protiv prošlogodišnjeg finalista Čileanca Fernanda Gonzaleza. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.

Fernando Gonzalez se u 3. kolo plasirao pobjedom protiv Koreanca Hyung-Taik Leeja 4-6, 6-3, 6-2, 6-4.