"Svi napadači na ZET-ove vozače trebaju u zatvor. Hrvatskoj je uzor američko zakonodavstvo, pa prihvatimo onda i njihove rigorozne kazne zatvorom za napade na vozače u javnom prijevozu", predlaže direktor ZET-a Ivan Tolić.
Pročitajte i ovo
Ukinuta autobusna linija
Važna obavijest ZET-a: Objavljeno kada će tramvajske linije 7 i 14 ponovo voziti preko Jadranskog mosta
POSTANI I TI ZET-OVAC
ZET objavio javni poziv za nove vozače, evo što nude kandidatima
U kakvom su strahu vozači najbolje svjedoči što je Tomislav sa sobom imao plinski pištolj s kojim je sebe i putnika obranio od napadača.
"Alarmantno je to što se naši vozači moraju bojati za svoj život. Nastave li se napadi, morat ćemo poput drugih europskih gradova ukinuti sve vožnje iza ponoći", jasan je Tolić.
Sindikalci dodaju kako bi napad na ZET-ove vozače trebalo tretirati kao napad na službenu osobu.
"Takve napade treba gledati kao napade na sve osobe u uniformi, a počinitelje bi trebalo goniti kazneno, ne prekršajno", kaže sindikalist Mladen Glavina. Vođe ZET-ovih sindikata najavljuju štrajk upozorenja.
"Spremni smo već sutra zaustaviti sve tramvaje i autobuse u gradu na deset minuta kako bismo upozorili u kakvim uvjetima rade naši vozači. Tražit ćemo od policije i gradonačelnika Milana Bandića da bolje zaštite naše radnike, inače odmah idemo u štrajk", najavljuje sindikalac Vinko Škvorc.
Napadače, Kristijana K., već evidentiranog zbog zlouporabe droga i krađe, te njegovu četvoricu kompanjona policija je privela sucu za prekršaje. Slijedi kriminalistička obrada zbog nasilničkog ponašanja.