Ivica Todorić nedostupan je i treći dan od raspisivanja Europskog uhidbenog naloga i Interpolove crvene tjeralice.
Pročitajte i ovo
KOD LONDONA
Tinejdžerska banda naoružana noževima upala na školsku zabavu: "Čuli smo vriskove, bio je to kaos"
ŠTO JE UZROK?
Britanska vlada se oglasila o mogućoj terorističkoj pozadini požara kod Heathrowa
Poginule dvije sestre
Poznati automobilist nakon tragedije objasnio što ne smijete učiniti na autocesti: "Objasnite ovo svojoj sestri, mami ili kćeri..."
užas u srednjoj školi
Šest osoba ozlijeđeno u napadu nožem u školi, učenik nakon stravičnog pohoda skočio u jezero
dugogodišnji rivali
Dvije nuklearne sile na korak do rata: "Gonit ću ih do kraja svijeta"
Ministarstvo unutarnjih poslova o cijelom postupku i operaciji šuti. Još uvijek nije objavljena ni fotografija Todorića kao tražene osobe na Interpolovoj stranici.
Novinari su za komentar akcije pitali premijera i Predsjednicu.
"Pa, neka pravosuđe svakako radi svoj posao, a na njegovoj je savjesti da odluči kako će dalje postupati", poručila je Todoriću Predsjednica.
Na pitanje ima li ikakve indicije gdje je Ivica Todorić, premijer je odgovorio: "Ne."
U Londonu, gdje je, pretpostavlja se, Ivica Todorić, nalazi se i reporterka Dnevnika Nove TV Ivana Ivanda Rožić. Zašto Todorić, ako je u Londonu, još nije uhićen?
"To se doista ne zna jer ovdje još nema nikakvih službenih informacija. Cijeli slučaj poprilično je tajnovit. Prije nekoliko trenutaka razgovarala sam telefonski s Amnesty Internationalom ovdje u Londonu i kazali su mi, koliko su oni proučili cijeli taj slučaj i koliko sam im ja prepričala, da ovdje nije slučaj o ljudskim pravima, odnosno o kršenju tih ljudskih prava, već da je ovo po njima isključivo jedna politička priča", izvijestila je za Vijesti Nove TV u 14 sati Ivana Ivanda Rožić ispred zgrade glavnog suda u Londonu na kojem se održavaju rasprave oko izručenja, a na koji bi, u slučaju da bude uhićen, mogao doći i Ivica Todorić te prisustvovati raspravi.
"No, niti to nije sto posto sigurno jer postoji nekoliko ovakvih sudova. Koliko je Velika Britanija inače sklona izručivanju možda najbolje govore brojke jer posljednjih 7 godina od 55 tisuća zahtjeva, koliko ih je stiglo, izručeno je nešto više od 7000 ljudi, stoga ni ne čudi što mi mnogi stručnjaci danas kažu da je London raj za tražitelje bilo kakve vrste azila jer se ovdje jako štite njihova ljudska prava, a legalna je procedura komplicirana.