Tijelo je pronađeno na vršnom djelu planine području Kabla izvan puteva na strmijem dijelu.
>> Pelješac: Tri ekipe GSS-a tragaju za nestalim Slovencem!
HGSS je izvijestio kako je slovenski turist skrenuo s puta, vjerojatno u namjeri fotografiranja krajolika, te je pao niz oštre i strme stijene. Nakon pada, uspio se popeti do nekog zaklona u hladu stijena, nakon čega je preminuo. Na tijelu se vide ozljeda uzrokovane padom, no točan uzrok stradavanja znati će se nakon očevida i istrage. Tijelo nesretnog slovenskog turiste, pripadnici HGSS-a spustiti će sa planine nakon očevida.
Sveti Ilija izuzetno je atraktivna turistička destinacija mnogih posjetitelja ovog kraja. U posljednjih desetak godina ovo je peti fatalni ishod planinarenja po svetom Iliji. U svim slučajevima radilo se o ljudima koji su se sami uputili u planinu, podcijenivši moguće opasnosti i koji su sa nepoznatog mjesta skrenuli sa puta.
Nesreće sa smrtnim ishodima na Sv. Iliji bile su gotovo redovite sve do prije šest godina. Ova nesreća je prva nakon što je HGSS u međuvremenu kvalitetno uredio i označio staze, osposobio i potencijalni vodički kadar, napravio helidrom za potrebe spašavanja na planini.
Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.
-
Bespravna gradnja
Na Čiovu počelo rušenje ilegalno izgrađene kuće vlasnika Medikola: "Radi se o velikom objektu blizu mora"
-
Profesori za ideju
Škole zabranjuju mobitele: "Kap koja je prelila čašu je bilo kada su učenici snimili jednu učenicu s teškoćama i objavili je"
-
na općoj skupštini UN-a
Vučić se narugao pozivu Milanovića na priznanje Kosova