"Godine gospodnje 1938. za sretna vladanja kralja Petra II Karađorđevića, za bana Savske banovine Dra Viktora Ružića, kad je zagrebačkom nadbiskupijom upravljao Dr Alojzije Stepinac, nadbiskup i hrvatski metropolita i kad je gradom Karlovcem upravljao Dr Ivan Graho, načelnik, restauriran je ovaj toranj i križ na njemu troškom građana grada Karlovca Bogu na slavu, a kršćanskom svijetu na ponos", piše u jednom od dokumenata u kojem se navodi kako je u restauraciji velikim dijelom izmjenjen drveni i bakreni materijal kupole, uveden je novi munjovod te je uređen križ i pozlaćena jabuka. Restauraciju je izveo Hanzel Karlo, "limar i instalater vodovoda iz Metlike u Sloveniji".
Pročitajte i ovo
Oglasila se policija
Otac učenika uletio u školu i izazvao incident: "Jedna se djelatnica rasplakala, druga je povraćala..."
Senzacija u Karlovcu
Evo što su otkrili svici pronađeni u crkvenom tornju: "Kruh je težio 7 lota. Kava je koštala 32 krajcara"
Križ crkve Presvetog Trojstva ponovno zahtijeva obnovu nakon što je oštećen u potresu. Križ je, prema procjenama vatrogasaca, težak i do 400 kilograma, a nalazio se na visini od 57 metara. Križ je skinut uz pomoć velikih dizalica.
Pročelnica Konzervatorskog odjela u Karlovcu Sonja Kočevar izvijestila da će se u obnovu 227 godina stare lukovice zvonika i križa s jabukom financijski uključiti Grad Karlovac, Karlovačka županija i Ministarstvo kulture, a očekuje se i pomoć iz Europskih fondova za obnovu nakon potresa. Rekla je kako vjeruje da će se povijesni križ s crkve Presvetog Trojstva moći obnoviti i vratiti nakon obnove njezina zvonika.