Krajem prošle godine u blokadi su pak bila 319.752 građana, dok je dug iznosio 42,76 milijardi kuna, priopćila je Fina.
Pročitajte i ovo
EU nema jasan plan
Procurilo izvješće o spremnosti Europe za rat: "Recite građanima da naprave zalihe za 72 sata!"
Prijedlog SDP-a
Odbijena tematska sjednica o gorućem stanju u Jadroliniji: "Strpite se, politička utakmica važnija je od vaše sigurnosti"
Analiza je pokazala i da je na zadnji dan ožujka u apsolutnom broju najviše dužnika i jednako tako najveći iznos njihova duga u Gradu Zagrebu.
"U odnosu na ukupan broj stanovnika županije, najviše je blokiranih građana u Koprivničko-križevačkoj (9,4 %) i Sisačko-moslavačkoj županiji (9,3 %). U odnosu na broj radno sposobnog stanovništva, najviše je blokiranih građana također u Koprivničko-križevačkoj i Sisačko-moslavačkoj županiji (14,1 %), a prema istom kriteriju slijede Bjelovarsko-bilogorska (13,1 %), Virovitičko-podravska (13,0 %), Osječko-baranjska (12,3 %) te Zagrebačka i Brodsko-posavska županija (12,0 %). Najmanji je udio blokiranih građana u broju radno sposobnog stanovništva u Dubrovačko-neretvanskoj županiji (8,6 %)", stoji u priopćenju Fine.
Kada je u pitanju prosječan iznos duga, najviše su blokirani građani Čakovca, čiji prosječan dug iznosi 367 tisuća kuna. Slijede građani Benkovca s dugom od 354 tisuće kuna, Samobora s dugom od 251 tisuću, Svete Nedelje s dugom od 241 tisuću, Velike Gorice s dugom od 212 tisuća, Varaždina s dugom od 205 tisuća te Zagreba s dugom od 201 tisuću kuna, dok su blokirani građani u preostalih 18 gradova s rang-liste gradova s najvećim iznosom blokade, u prosjeku dužni od 88 tisuća kuna (blokirani građani Siska) do 184 tisuće kuna (blokirani građani Svetog Ivana Zeline), priopćila je Fina.