Piše Dalibor Špadina,
22. lipnja 2012. @ 22:05
komentari
Slika nije dostupna
Sljedećih nekoliko dana Osijek obilazi specijalna komisija Europske krajobrazne asocijacije. Osijek je ušao u uži izbor za nagradu Zlatni cvijet za najljepši europski grad zajedno s još 10 gradova.
Podijelite
Komisija Europske krajobrazne asocijacije će obilaziti Osijek i ocijeniti njegovo hortikulturno uređenje, komunalnu uređenost, ekološku svijest građana, projekte zaštite okoliša i turističku ponudu.
'Ono na što oni najviše obraćaju pažnju su smeće po gradskim ulicama, zapušteno zelenilo, grafiti na pročeljima i grafiti i neodržavana pročelja. To smo pokušali maksimalno riješiti', rekla je Danijela Lovoković, zamjenica gradonačelnika Osijeka.
'Grad je vrlo zelen. Vidjeli smo da se poštuje okoliš i priroda. Jako se razvio u posljednjih 20 godina. Ostavio je jako dobar dojam na komisiju i mene', kaže predsjednik Komisije Rudiger Kirsten.