Zadarski gradonačelnik Božidar Kalmeta danas je komentirao slučaj uhićenja Rene Sinovčića. 'Ne mogu, ne želim i nemam što reći', rekao je Kalmeta dodavši kako vjeruje u pravnu državu.
Pročitajte i ovo
Pripreme za doček
Bogati programi za doček: "To će biti pravi performans, domaćini čekaju!
Završen očevid
Novi detalji tragedije u Sukošanu: Otac provalio u ormar s oružjem pa ubio sina i sebe
višednevna potraga
Pronađeni maloljetnici koji su nestali na Staru godinu
ZATVORENA CESTA
Teška nesreća: Poginula jedna osoba, ima ozlijeđenih
Val prosvjeda se širi
Otkriven plan: Iranski ajatolah priprema bijeg, ruta je spremna, procurili važni detalji
Priča oko pretvorbe NK Zadar je, kaže, u rukama državnih institucija, Ministarstva financija i Povjerenstva za pretvorbu sportskih klubova, čiji je predsjednik sadašnji ministar Lalovac te da taj proces pretvorbe još nije dovršen.
Dobili su, kaže, prijedlog prema kojem bi grad Zadar imao okvirno 41 posto udjela u NK Zadru, no grad još uvijek nije dioničar, odnosno nije točno definiran njegov postotni udio u nogometnom klubu.
'Grad Zadar je čist kao sunce', rekao je Kalmeta i potvrdio da je iz grada novac išao u nogometni klub, kao i u košarkaški jer grad sukladno zakonu ulaže u sport.
USKOK naložio istragu: Hoće li Sinovčić i ostali u Remetinec?
Odgovorio je i na komentare oporbe koja kaže da su postojale naznake nepravilnosti u poslovanju. 'Vjerujem da institucije rade svoj posao, a da oporba želi od Zadra napraviti grad slučaj', dodao je.
Na novinarsko pitanje ima li veze to što je njemu odbijena žalba na proširenje istrage, a odmah jutro poslije je uhićen Sinovčić, Kalmeta odgovara -ne. 'Nema nikakve veze, ja od USKOK-a nisam dobio nikakvo rješenje, ali očekivano je da se takva žalba odbije jer su one formalne. Ja i volim da je odbijena i da se napravi istraga', kaže Kalmeta.
Što se tiče Sinovčića, kaže da nitko nije kontaktirao u vezi s tim slučajem.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook