Kup: Dinamo i Slaven bez problema prošli dalje

Nogometaši zagrebačkog Dinama i Slaven Belupa očekivano su se plasirali u osminu finala hrvatskog nogometnog Kupa. Dinamo je u zagorskom mjestu Mače pobijedio županijskog ligaša Gaja 5:1, dok je Slaven Belupo gostovao kod Poleta i upisao pobjedu 2:0.

"Modri" su sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili u prvom poluvremenu postigavši tri pogotka. U nastavku utakmice gosti iz Zagreba zabili su još dva pogotka, a pogodak su postigli i domaćini. Strijelci za Dinamo bili su Balaban, Sammir, Badelj, Šokota i Bišćan, dok je pogodak za Gaj postigao Pozaić.

Dinamo će u osmini finala igrati protiv Hrvatskog dragovoljca, dok će Slaven Belupo igrati protiv Moslavine. U ostalim susretima sastaju se Rijeka - Zadar, Hajduk - Konavljanin, Varteks - Pomorac, Zagora - Karlovac, Zagreb - Inter, Cibalia - Oriolik.

Susreti osmine finala na rasporedu su 29. listopada, a domaćini će se ždrijebom odrediti u petak 10. listopada.