Stotine evakuiranih zbog erupcije vulkana
Stotine seljaka koji žive na padinama vulkana Mount Karangeranga na otoku u središnjoj Indoneziji evakuirane su nakon što je vulkan počeo izbacivati lavu i vrući pepeo.
Vulkan visok 1.200 metara na zabačenom otoku Siau eruptirao je u nedjelju oko ponoći, nakon čega je u ponedjeljak rano ujutro
uslijedila još jedna eksplozija, rekao je Agus Budiyanto iz Instituta za vulkanologiju.
Zasad nema dojava o mogućim žrtvama erupcije.
Karangetang, jedan od najaktivnijih vulkana u Indoneziji, tutnjao je tjednima, a u subotu je proglašena uzbuna, što znači da se stanovnici s okolnog područja moraju evakuirati.




Obavijesti uključene


