Obavijesti Video Pretražite Navigacija
Ubijeno 5000 ljudi

Rusi uništavaju dokaze ratnog zločina u Mariupolju: "Rasisti su cijeli naš grad pretvorili u logor smrti"

Mariupolj
Mariupolj Foto: DNEVNIK.hr
Mariupolj nakon Buče, postaje drugi grad u kojemu ruska vojska skriva dokaze počinjenih ratnih zločina, tvrdi mariupoljsko Gradsko vijeće. Kako su napisali na službenom Telegram kanalu, Rusi su u grad dovukli mobilne krematorije.

Gradsko vijeće Mariupolja objavilo je da ruska vojska prikriva svoje tragove ubijanja civila.

Pročitajte i ovo Francuska vojska Opasna predviđanja Europska sila otvoreno se priprema za rat, jasno je i protiv koga: "Dio smo koalicije..." Ilustracija Crno tržište zarobljenika Ukrajinski zarobljenik završio kod brutalnih vojnika čečenskog gospodara rata: "Kupuju ih od ruske vojske i odvode u Grozni"

"U Mariupolju su s radom počeli ruski mobilni krematoriji. Nakon široko rasprostranjenog međunarodnog genocida u Buči, rusko rukovodstvo naredilo je uništavanje svih dokaza o zločinima koje je vojska počinila u Mariupolju", napisali su na službenom Telegram kanalu.

Lokalne vlasti su prije tjedan dana procijenile da je broj ubijenih u tom gradu bio oko 5000.

"No, s obzirom na veličinu grada, katastrofalna razaranja, trajanje blokade i žestok otpor, deseci tisuća civila iz Mariupolja mogli bi postati žrtvama okupatora. Zato Rusija ne žuri dati zeleno svjetlo turskoj misiji i drugim inicijativama za spašavanje i potpunu evakuaciju Mariupolja. Osim toga, kroz filtracijske logore se identificiraju i uništavaju svi potencijalni svjedoci zločina okupatora", priopćeno je iz Gradskog vijeća.

Navode da su Rusi uklanjanje dokaza prepustili suradnicima te su u specijalne brigade regrutirali lokalne teroriste, zajedno s pristiglima s drugih područja, prenosi The Kyiv Intependent.

"Skupljaju i spaljuju tijela stanovnika Mariupolja ubijenih u ruskoj invaziji. Rad ovih skupina izravno koordinira samoproglašeni gradonačelnik-suradnik Kostiantin Ivaščenko. Dugi niz godina on i njegovi suradnici u više navrata pokušali su preuzeti vlast, ali je na kraju uspio postati ravnatelj krematorija u Mariupolju", piše u objavi.

Gradonačelnik Mariupolja Vadim Bojčenko usporedio je razmjere tragedije u tom gradu s nacističkim koncentracijskim logorima.

"Rasisti su cijeli naš grad pretvorili u logor smrti. Nažalost, jeziva analogija sve više dobiva potvrdu. Ovo više nije Čečenija ili Alep. Ovo je novi Auschwitz i Majdanek. Svijet bi trebao pomoći u kažnjavanju Putinovih zlikovaca", kazao je Bojčenko.

O ratu u Ukrajini iz minute u minutu čitajte >>OVDJE.

Povezane teme

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene