"U svijetu koji je ugrožen zlokobnim i sveobuhvatnim formama nasilja, ujedinjeni glas ljudi od vjere poziva nacije i zajednice da riješe sukobe mirnim sredstvima i s punim obzirom prema ljudskom dostojanstvu", kazao je Papa.
Pročitajte i ovo
Ponovno posvetiti ili ne?
Panika nakon seksa u crkvi: Muškarac na sudu, svećenici vijećaju što napraviti s oltarom
Budimo strpljivi
Jehovini svjedoci okupili se u glavnom gradu: "Jako je puno ljubavi, jedna radost se osjeća između nas"
Papa je također istaknuo da je Katolička crkva otvorena tome da uči od drugih religija, što se smatra izjavom povezanom s nastojanjima Vatikana na poboljšanju odnosa s islamom. "Crkva željno traži mogućnosti kako bi saslušala duhovno iskustvo drugih religija", kazao je Benedikt XVI.
Katoličko-muslimanski odnosi ozbiljno su narušeni 2006. kada je Benedikt održao govor u Regensburgu, u Njemačkoj, za koji su muslimani ocijenili da implicira ocjenu kako je islam nasilan i iracionalan.
Muslimani diljem svijeta tada su prosvjedovali a Papa je prilikom posjeta turskoj Plavoj džamiji nastojao ispraviti dojam moleći se zajedno s tamošnjim imamom.
Odnosi pak između male australske muslimanske zajednice i većinskog katoličkog stanovništva zategnuti su od terorističkog napada na Sjedinjene Države 11. rujna 2001. Uz to, Australija je tek nedavno povukla svoje snage iz Iraka.