Vrlo je vjerojatno da se doista radi o platnu u kojemu je, nakon raspeća, bio umotan Isus Krist, piše Daily Telegraph. Znanstvenici su proveli nekoliko eksperimenata koji su pokazali da otisak Kristovog tijela nije mogao biti 'napravljen' tehnologijom dostupnom u srednjem vijeku. Znanstvenici koje predvodi profesor Paolo Di Lazzo je rekao da je otisak na platnu moguće napraviti jedino posebnim laserom.
Pročitajte i ovo
"500 metara iznad naših glava"
Muškarac koji je laserom namjerno ometao let zrakoplova isto učinio i prošle godine: Obratio se i MORH-u, ovako su se branili
KOD ZADRA
Laserom namjerno ometao let zrakoplova, pogledajte kolika mu kazna sada prijeti
Ovaj podatak je još intrigantniji upravo zbog toga što se dugo tvrdilo da je ovo platno iz 14. stoljeća krivotvorina. 'Dvostruka slika (sprijeda i straga) bičevanog i razapetog čovjeka, jedva vidljiva na Torinskom platnu, ima fizičke i kemijske karakteristike koje su tako posebne i jedinstvene da ih je nemoguće dobiti u laboratoriju', rekli su za The Daily Telegraph stručnjaci iz talijanske Nacionalne agencije za nove tehnologije, energetiku i održivi razvoj.
Vatikan se nikada nije izjasnio o autentičnosti Torinskog platna, no Papa je rekao da bi nas ono uvijek trebalo podsjećati na Kristove patnje, prenosi The Daily Telegraph.
'Kada netko govori o bljesku svjetla koje ostavlja trag na platnu, kao u slučaju Torinskog platna, rasprava neminovno dovodi do tema povezanih s čudom i uskrsnućem. Ali mi smo se kao znanstvenici oslanjali samo na provjerljive činjenice', dodao je profesor Di Lazzo.