Njemačke vlasti intenzivirale su potragu za troje nikad uhićenih terorista Frakcije Crvene brigade (RAF), a u subotu je zbog potrage za jednim od terorista blokiran željeznički promet u Wuppertalu na zapadu Njemačke.
uhićen Ekrem Imamoglu
Pismo najvećeg političkog protivnika na velikom skupu izazvalo reakcije: "Nacija je ujedinjena"
prenapuhane cijene
"Tražio je 360.000 eura, mi ponudili 168 tisuća i kupili": Hrvati otkrili kako spustiti cijenu nekretnine
Ruski istražitelji
Vučić: "FSB je stigao u Srbiju"
"Sumnja da se na kolodvoru u Wuppertalu nalazio odbjegli terorist Ernst-Volker Staub se nije potvrdila", priopćila je policija u ovom gradu.
Pročitajte i ovo
MISTERIOZNA SMRT
VIDEO Oglasila se udovica Navaljnog, tvrdi da zna kako je ubijen njezin suprug: "Zato skrivaju njegovo tijelo"
Njemačke vlasti su posljednjih dana intenzivirale potragu za preostalo troje terorista RAF-a Staubom te Danielom Kletteom i Burkhardom Garwegom te su preko popularne TV emisije javnog servisa ZDF zamolili građane za pomoć, nakon čega su pristigle stotine dojava o mogućem prebivalištu trojke koju su njemački mediji zbog poodmakle dobi nazvali "RAF umirovljenici".
Staubu, Klette i Garwegu se pripisuje nekoliko oružanih pljački na transportere novca i supermarkete koji su se dogodili nakon što je RAF 1998. proglasio raspuštanje i prekid aktivnosti. Klette se također sumnjiči i za sudjelovanje u napadu na tadašnju zgradu Veleposlanstva SAD-a 1991. u Bonnu.
Teroristička trojka pripada tzv. trećoj generaciji RAF-a, koja se smatra odgovornom za nekoliko ubojstva, između ostalog i direktora Deutsche Bank Alfreda Herrhausena.
Pročitajte i ovo
Izlazio iz dvorišta
Uznemirujuća snimka brutalnog ubojstva u Zemunu: Ubojica s medicinskom maskom prišao muškarcu i upucao ga
RAF je proizišao iz ljevičarskih studentskih pokreta s kraja šezdesetih, a među najpoznatije pripadnike spadaju Andreas Baader i Ulrike Mainhoff. RAF se tereti za brojne napade uperene protiv američkih ustanova i simbola kapitalističkog sustava u Njemačkoj, u kojima je poginulo najmanje 30 osoba, a tijesno su surađivali i s ostalim terorističkim organizacijama poput palestinskog PLO-a.
Razdoblje aktivnosti RAF-a te posebice tzv. Njemačka jesen 1977., kada je izvršen velik broj napada, ubrajaju se u najdramatičnije djelove njemačke poslijeratne povijesti.
Posljednjih godina je intenzivirana potraga za odbjeglim pripadnicima RAF-a između ostalog i zbog napredaka u forenzici koji su omogućili bolje povezivanje uzoraka DNK s mjesta brojnih zločina s konkretnim osobama.