Češka: Curenje radioaktivne vode u Temelinu
Oko 2.000 litara radioaktivne vode iscurilo je u češkoj nuklearnoj elektrani Temelin, ali nije došlo do kontaminacije okoliša.
Glasnogovornik nuklearne elektrane Milan Nebesar izjavio je da je do istjecanja vode došlo u utorak rano ujutro i to u dijelu koji je trenutačno zatvoren zbog zamjene goriva.
tri vijesti o kojima se priča
"Voda je otišla u posebno spremište kroz specijalni sustav
kanalizacije i ništa nije procurilo u okoliš", rekao je Nebesar. Prema njegovim riječima, do curenja je došlo zbog otvorenog ventila.
Uprava nuklearne elektrane izvijestila je češke i austrijske vlasti o incidentu.




Obavijesti uključene


