Zagreb CO - Flensburg 29:25

U susretu trećeg kola treće skupine drugog kruga rukometne Lige prvaka Zagreb Croatia osiguranje je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Flensburg 29:25 (12:15).

Ovom pobjedom Zagreb je ostao u igri za prvo mjesto u skupini koje vodi u polufinale. Nakon tri kola na prvom mjestu skupine nalazi se HSV sa pet bodova, drugi je Zagreb sa četiri boda, na trećem mjestu je Portland san Antonio sa dva boda, dok je Flensburg na začelju sa jednom bodom.

Pročitajte i ovo Andrej Plenković "mjere adekvatne" Plenković o nabavi borbenih aviona, odgovornosti Vlade i cjepivu: "Nije prva doza cjepiva za marketing, već za spašavanje života" Slika nije dostupna Zlatna bronca Milanović na svečanom dočeku rukometašica: ''Bile ste poput Odiseja i Ahila, ni najjače ni najslabije. A oko sebe ste imale Kiklope''

Premda se nakon prvog poluvremena činilo kako će europski doprvak bez većih problema slaviti u Ledenoj dvorani Doma sportova i tako izbaciti Zagreb iz igre za prvo mjesto, domaćin je u nastavku utakmice preokrenuo rezultat. Zagreb je od minus pet došao do plus četiri pogotka razlike odigravši možda i najboljih 30 minuta ove sezone.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu. Vodili su od prve minute i u potpunosti su kontrolirali stanje na terenu. Zagreb se mučio i trudio, no nije uspio ponoviti igru iz susreta protiv Portland San Antonia. Domaći igrači činili si previše tehničkih pogrešaka, zapucali su dva sedmerca i nekoliko čistih kontri, a tako se ne može pobijediti njemačka momčad prepuna zvijezda. Njemački igrači pronašli su rješenje za obranu 3-2-1 hrvatskog prvaka i činilo se kako će to biti lagani bodovi za Flensburg. Međutim, u drugom poluvremenu je igra Zagreba napokon dobila prave konture, gosti su posustajali i razlika se smanjivala. U 49. minuti Zagreb je nakon početnih 1:1 došao do tek drugog izjednačenja (23:23), a četiri minute kasnije i do prvog vodstva (25:24). U posljednjih pet minuta proradio je i Somić zaustavivši nekoliko ključnih lopti, dok su Lazarov i Vori bili uspješni u napadu. Upravo su i ova dva igrača bila najzaslužnija za pobjedu Zagreba, Lazarov je postigao ukupno devet, a Vori sedam pogodaka.

CROATIA OSIGURANJE ZAGREB - FLENSBURG 29:25 (12:15)

ZAGREB. Ledena Dvorana Doma sportova - 6.000 gledatelja; Suci: Vaclav Kohout (Češ), Petr Novak (Češ)

ZAGREB: Šola, Somić, Kaleb 1, Džomba 2, Vori 7, Bičanić 2, Duvnjak 3, Lazarov 9 (2), Vukić 2, Horvat 2, Koloper, Špoljarić 1, Valčić, Kopljar

FLENSBURG: Beutler, Šijan, Petersson 2, Christiansen 5, Knudsen 3, Lacković 7, Lijewski 5, Vranješ 1, Eggert, Johansen, Jensen, Nielsen, Mogensen 2, Holmgeirsson

Isključenja: CO Zagreb - 4 minute, Flensburg 10 minuta

Sedmerci: CO Zagreb 2/4, Flensburg -