SP atletika: Perry obranila naslov na 100m s preponama

Amerikanka Michelle Perry po drugi je put u karijeri osvojila naslov svjetske prvakinje na 100 metara s preponama, zlatu otprije dvije godine iz Helsinkija pridodala je i ono osvojeno u Osaki.

Perry je u finalu trčala 12.46 sekundi, srebro je osvojila Kanađanka Perdita Felicien, svjetska prvakinja otprije četiri godine iz Pariza, sa 12.49, a brončano Jamajčanka Delloreen Ennis-London sa 12.50.

Pročitajte i ovo Utrka konobara u Parizu - 3 Uoči Olimpijskih igara VIDEO Nasmiješeni, uzbuđeni, usredotočeni: Dvjesto konobara utrkivalo se središtem Pariza Slika nije dostupna SP atletika: Warineru zlato na 400, Felix zlatna na 200m

Europska prvakinja, Šveđanka Susanna Kallur bila je vodeća do pretposljednje prepone, ali je na kraju završila kao četvrta iako je istrčala novi osobni rekord (12.51).