Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Na EURO 2008. u Austriji i Švicarskoj su se kvalificirali Austrija, Švicarska, Poljska, Italija, Francuska, Grčka, Njemačka, Češka, Hrvatska, Španjolska, Rumunjska i Nizozemska.


Rezultati kvalifikacijskih utakmica za odlazak na Europsko nogometno prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Austriji i Švicarskoj:

SKUPINA A:

Vezani članci Joseph Stiglitz Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju: "Hrvatska apsolutno ne treba uvesti euro" Miroslav Škoro Škorin Domovinski pokret traži referendum o uvođenju eura: ''Tko je ovdje lud?''

Helsinki: Finska - Azerbejdžan 2-1 (Mikael Forssell 79, Shefki Kuqi 85 / Mahmud Gurbonov 63)

Varšava: Poljska - Belgija 2-0 (Euzebiuz Smolarek 44, 49)

Leiria: Portugal - Armenija 1-0 (Hugo Almeida 42)

TABLICA:

1. Poljska 13 8 3 2 22-10 27

2. Portugal 13 7 5 1 24-10 26

3. Finska 13 6 5 2 13-7 23

4. Srbija 12 5 5 2 19-9 20

5. Belgija 13 4 3 6 13-16 15

6. Armenija 11 2 3 6 4-12 9

7. Kazahstan 12 1 4 7 10-20 7

8. Azerbajdžan 11 1 2 8 6-27 5

SKUPINA B:

Glasgow: Škotska - Italija 1-2 (Barry Ferguson 65 / Luca Toni 2,
Christian Panucci 90)

Kaunas: Litva - Ukrajina 2-0 (Mantas Savenas 40, Tomas Danilevičius 64)

TABLICA:

1. Italija 11 8 2 1 19-8 26

2. Francuska 11 8 1 2 23-3 25

3. Škotska 12 8 0 4 21-12 24

4. Ukrajina 11 5 1 5 16-14 16

5. Litva 11 4 1 6 9-13 13

6. Gruzija 11 3 1 7 16-17 10

7. Farski Otoci 11 0 0 11 3-40 0

SKUPINA C:

Oslo: Norveška - Turska 1-2 (Erik Hagen 12 / Emre Belozoglu 31, Nihat Kahveci 60)

Kišnjev: Moldavija - Mađarska 3-0 (Igor Bugaev 13, Nicolai Zosan 23, Serghei Aleksejev 86)

Atena: Grčka - Malta 5-0 (Theofanis Gekas 33, 72, 74 Angelos Basinas 54, Ioannis Amanatidis 62)

TABLICA:

1. Grčka 11 9 1 1 23:9 28

2. Turska 11 6 3 2 24:11 21

3. Norveška 11 6 2 3 23:10 20

4. Bosna i Hercegovina 11 4 1 6 16:21 13

5. Moldova 12 3 3 6 12:19 12

6. Mađarska 11 4 0 7 10:20 12

7. Malta 11 1 2 8 9:27 5

SKUPINA D:

Cardiff: Wales - Irska 2-2 (Jason Koumas 23, 89-11m / Robbie Keane 31, Kevin Doyle 60)

Hannover: Njemačka - Cipar 4-0 (Clemens Fritz 2, Miroslav Klose 20, Lukas Podolski

53, Thomas Hitzlsperger 82)

TABLICA:

1. Njemačka 11 8 2 1 35:7 26

2. Češka 11 8 2 1 25:5 26

3. Irska 12 4 5 3 17:14 17

4. Wales 11 4 2 5 18:19 14

5. Cipar 11 4 2 5 17:22 14

6. Slovačka 11 4 1 6 28:23 13

7. San Marino 11 0 0 11 2:52 0

SKUPINA E:

Tel Aviv: Izrael - Rusija 2-1 (Elyaniv Barda 10, Omer Golan 90 /
Dinijar Biljaletdinov 60)

Andorra La Vella: Andora - Estonija 0-2 (Andres Oper 31, Joel Lindpere 61)

Skoplje: Makedonija - HRVATSKA 2-0 (Maznov 70, Naumoski 79)

TABLICA:

1. HRVATSKA 11 8 2 1 25-6 26

2. Engleska 11 7 2 2 22-4 23

3. Rusija 11 6 3 2 17-7 21

4. Izrael 11 6 2 3 19-2 20

5. Makedonija 11 4 2 5 12-11 14

6. Estonija 12 2 1 9 5-21 7

7. Andora 11 0 0 11 2-41 0

SKUPINA F:

Riga: Latvija - Liechtenstein 4-1 (Girts Karlsons 14, Maris
Verpakovskis 30, Juris Laizans 64, Aleksejs Vešnjakovs 87 / Dzintars Zirnis 13-ag)

Madrid: Španjolska - Švedska 3-0 (Joan Capdevila 14, Andres Iniesta 39, Sergio Ramos 66)

Belfast: Sj. Irska - Danska 2-1 (Warren Feeney 62, David Healy
80/Nicklas Bendtner 51)

TABLICA:

1. Španjolska 11 8 1 2 22 8 25

2. Švedska 11 7 2 2 21 8 23

3. Sj. Irska 11 6 2 3 17 13 20

4. Danska 11 5 2 4 18 11 17

5. Latvija 11 4 0 7 14 15 12

6. Island 11 2 2 7 10 24 8

7. Lihtenštajn12 2 1 9 9 32 7

SKUPINA G:

Sofija: Bugarska - Rumunjska 1-0 (Velizar Dimitrov 6)

Tirana: Albanija- Bjelorusija 2-4 (Erion Bogdani 39, Edmond Kapllani 43/Maxim Romashchenko 32, 63/11, Vitaly Kutuzov 45+1,55)

Rotterdam: Nizozemska-Luksemburg 1:0 (Danny Koevermans 44)

TABLICA:

1. Rumunjska 11 8 2 1 20 6 26

2. Nizozemska 11 8 2 1 14 3 26

3. Bulgaria 11 6 4 1 16 7 22

4. Albanija 11 2 5 4 11 12 11

5. Slovenija 11 3 2 6 9 14 11

6. Belarus 11 3 1 7 15 22 10

7. Luksemburg 12 1 0 11 2 23 3