Njemačka: Petrić zabio za pobjedu Borussije, Werder na čelu

Hrvatski nogometni reprezentativac Mladen Petrić postigao je pobjednički pogodak za 2-1 pobjedu svoje Borussije iz Dortmunda na gostovanju kod prvaka Stuttgarta u 15. kolu njemačkog prvenstva.

Petrić je svladao Stuttgartova vratara Schaefera u 79. minuti.
Prethodno je Borussia povela autogolom Delpierrea (11), a izjednačio je Meira (35). I Petrić i Robert Kovač odigrali su svih 90 minuta za Borussiju.

U derbiju kola Werder je na svom terenu sa 2-1 svladao Hamburger SV, te je s tom pobjedom stigao na čelo ljestvice s dva boda, ali i utakmicom više od Bayerna iz Muenchena, koji u nedjelju gostuje kod Arminije.

Werder je poveo u 15. minuti preko Sanoga, u 61. izjednačio
je Van der Vaart, a pobjedu Werderu donio je Pasanen (65). Jurica Vranješ odigrao je svih 90 minuta za Werder, Ivan Klasnić je ušao u igru u 81. minuti, dok je Ivica Olić igrao čitavu utakmicu za HSV koji u srijedu gostuje u Zagrebu kod Dinama u 4. kolu skupine D Lige UEFA.

Ivan Rakitić igrao je do 82. minute za Schalke u 1-0 pobjedi protiv Bochuma, Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Herthu koja je na domaćem terenu izgubila od Bayera iz Leverkusena 0-3, Mario Cvitanović odigrao je svih 90, a Stiven Rivić posljednjih 14 minuta u 2-0 pobjedi Energiea iz Cottbusa protiv Karlsruhea, dok je Krešo Ljubičić igrao od
80. minute za Eintracht koji je na gostovanju kod Wolfsburga igrao 2-2.