Liga UEFA: Asistencija Olića, gol Benka

U dvoboju 3. kola skupine D nogometne Lige UEFA, u kojoj se natječe i zagrebački Dinamo, Hamburger SV je na svom terenu uvjerljivo sa 3:0 svladao Rennes.

Pogotke za HSV postigli su Rafael van der Vaart (30), Eric Maxim Choupo-Moting (84) i Mohamed Zidan (90-11m).

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Najbolji domaći i europski klubovi Vrhunski doživljaj nogometa samo na MAXtv-u! Slika nije dostupna Petrić odveo HSV u skupine Lige UEFA

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić igrao je za HSV do 79. minute, asistirao Van der Vaartu za prvi pogodak, a uz Nizozemca je bio najbolji igrač na terenu.

Leon Benko je pogotkom u 83. minuti za 2:2 osigurao svojem Nuernbergu bod na gostovanju kod ruskog prvaka Zenita u Sankt Petersburgu u dvoboju skupine A. Benko je ušao samo minutu prije no što je postigao pogodak.

Reprezentativni vratar Stipe Pletikosa branio je svih 90 minuta za moskovski Spartak na gostovanju kod Sparte u Pragu u dvoboju skupine E koji je završio bez pogodaka.

REZULTATI:

SKUPINA A:

Sankt Petersburg: Zenit - Nuernberg 2-2 (Pavel Pogrebnjak 76, Aleksej Jonov 79 / Angelos Charisteas 25, LEON BENKO 84)

SKUPINA B:

Moskva: Lokomotiv M. - FC Kopenhagen 0-1 (Morten Nordstrand 62-11m)

SKUPINA C:

Boras: Elfsborg - Mlada Boleslav 1-3 (Mathias Svensson 31 / Ivo Taborsky 67, Alexandre Mendy 79, Petr Vorišek 90)

SKUPINA D:

Hamburg: Hamburger SV - Stade 3-0 (Rafael van der Vaart 30, Eric Maxim Choupo-Moting 84, Mohamed Zidan 90-11m)