Liga prvaka: Marseille iznenadio Liverpool, Olympiacos Werder

Rezultati i poredak po skupinama 2. kola nogometne Lige prvaka:

U skupini A Marseille je kao gost na Anfieldu svladao Liverpool sa 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Mathieu Valbuena u 77. minuti.

Liverpool: Reina; Finnan, Carragher, Hyypia, Fabio Aurelio (Voronin, 70); Benayoun, Gerrard, Sissoko, Leto (Riise, 52); Torres, Crouch (Kuyt, 75)

Marseille: Mandanda; Bonnart, J. Rodriguez, Givet, Taiwo; Cana, Cheyrou, Valbuena (Oruma, 84), Ziani, Zenden (Arrache, 88); Niang (D. Cisse, 70)

BEŠIKTAŠ - PORTO 0:1

U drugom dvoboju skupine A Porto je kao gost na Inonu stadionu svladao Bešiktaš sa 1:0

Pobjednički pogodak psotigao je Ricardo Quaresma u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bešiktaš: Arikan - Uzulmez, Toraman, Gokhan Zan, Kurtulus (Tandogan, 71) - Rodrigo Tello, E. Cisse, Delgado, Ozkan - Akin (Higuain, 67), Bobo (Marcio Nobre, 27)

Porto: Helton - Fucile, Stepanov, Bruno Alves, Bosingwa - Raul Meireles (Leandro Lima, 88), Assuncao, L. Gonzalez - Sektioui (Cech, 66) - L. Lopez (Adfriano, 75), Quaresma

SKUPINA A:

1. Marseille 2 2 0 0 3:0 6

2. Porto 2 1 1 0 2:1 4

3. Liverpool 2 0 1 1 1:2 1

4. Bešiktaš 2 0 0 2 0:3 0

ROSENBORG - SCHALKE 04 0:2

U skupini B Schalke 04 je kao gost na Lerkendalu u Trondheimu svladao domaći Rosenborg sa 2:0.

Pogotke su postigli Jermaine Jones u 62. i Kevin Kuranyi u 89. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 75. minute.

Rosenborg: Hirschfeld; Strand, Basma, Koppinen, Dorsin (Ya, 79); Skjelbred (Kone, 68), Sapara, Riseth, Tettey, AR Traore; Iversen.

Schalke 04: Neuer; Rafinha, Westermann, Bordon, Howedes; Jones (Varela, 84); Ernst, Rakitić (Grossmueller, 75), Bajramović; Kuranyi, Lovenkrands (Asamoah, 64).

VALENCIA - CHELSEA 1:2

U drugom susretu B skupine nogometne Lige prvaka Chelseaje kao gost na Mestalli svladao Valenciju sa 2:1.

Domaći su poveli golom Davida Ville (9), a preokrenuli su Joe Cole (21) i Didier Drogba (71).

Valencia: Hildebrand - Miguel, Helguera, Albiol, Moretti - Joaquin (Arizmendi, 88), Albelda (Baraja, 75), Marchena, Silva - Villa, Morientes (Žigić, 69)

Chelsea: Cech - Ferreira, Carvalho, Terry, A.Cole - Mikel (Alex, 89), Essien (Sidwell, 84), Makelele, Malouda (Kalou, 86) - J.Cole, Drogba

SKUPINA B:

1. Chelsea 2 1 1 0 3:2 4

2. Valencia 2 1 0 1 2:2 3

3. Schalke 04 2 1 0 1 2:1 3

4. Rosenborg 2 0 1 1 1:3 1

WERDER - OLYMPIAKOS 1:3

Navijači grčkog nogometnog velikana Olympiakosa napokon su dočekali gostujuću pobjedu svojih odabranika u Ligi prvaka.

Nakon gotovo nevjerojatnog niza od 31 gostujuće utakmice bez pobjede u elitnom nogometnom društvu, Olympiakos je u Bremenu pobijedio Werder 3:1. Uspjeh Grka je tim veći što je Werder nakon prvih 45 minuta vodio 1:0 pogotkom Huga Almeide iz 32. minute.

No, u posljednjih 18 minuta gosti su tri puta zatresli mrežu Christiana Vandera, a strijelci su bili Ieroklis Stoltidis (72), Christos Patsatzoglou (82) i Darko Kovačević (87).

"Odigrali smo briljantno drugo poluvrijeme. Olympiakos već godinama nije igrao tako pametno i mudro. Bilo je to savršenih 45 minuta," blistao je od sreće trener pirejske momčadi Panagiotis Lemonis.

Crni niz Olympiakosa započeo je 1997. godine porazom u Trondheimu od Rosenborga 1:5. Serija poraza trajala je 31 utakmicu, a završila je jučer u Bremenu.

Hrvatski reprezentativac Jurica Vranješ odsjedio je svih 90 minuta na klupi Werdera.

Werder: Vander; Pasanen, Mertesacker, Naldo, Tošić; Frings, Fritz (Borowski, 63), Jensen, Diego, Rosenberg (Sanogo, 76), Hugo Almeida

Olympiakos: Nikopolidis; Torosidis (Pantos, 86), Antzas, Raul Bravo, Domi (Julio Cesar, 19); Patsatzoglou, Ledesma, Stoltidis; Galletti (Kovačević, 72), Đorđević, LuaLua

LAZIO - REAL MADRID 2:2

U drugom dvoboju C skupine Lazio i Real Madrid su na rimskom Olimpicu pred 60.000 gledatelja igrali bez pobjednika 2:2.

Gosti su dva puta vodili, no Lazio je uspio iščupati bod. Oba pogotka za Real postigao je Ruud van Nistelrooy (8, 61), dok je dvostruki strijelac za domaćine bio Goran Pandev (32, 75).

Lazio: Ballotta - Behrami (od 67. Scaloni), Cribari, Stendardo, Zauri - Mudingayi, Ledesma, Mauri (od 79. del Nero), Mutarelli - Pandev, Rocchi (od 66. Makinwa)

Real Madrid: Casillas - Heinze, Cannavaro, Ramos, Marcelo - Sneijder (od 88. Drenthe), Diarra, Guti, Robben (od 79. Higuian) - Raul (od 83. Saviola), van Nistelrooy

SKUPINA C:

1. Olympiakos 2 1 1 0 4:2 4

2. Real Madrid 2 1 1 0 4:3 4

3. Lazio 2 0 2 0 3:3 2

4. Werder Bremen 2 0 0 2 2:5 0

CELTIC - MILAN 2:1

U skupini D Celtic je na svom Celtic Parku svladao Milan sa 2:1.

Poveli su domaći preko McManusa (62), izjednačio je Kaka (68-11m), a pobjedu Celticu donio je McDonald (90).

Hrvatski reprezentativac Dario Šimić prosjedio je čitav dvoboj na klupi Milana.

Celtic: Boruc; Doumbe (Kennedy, 79), McManus, Caldwell, Naylor; Donati, Brown, Hartley, Jarošik (Nakamura, 84), McGeady (Killen, 84), McDonald;

Milan: Dida (Kalac, 90); Oddo, Bonera, Nesta, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Kaka, Seedorf (Gourcuff, 55), Inzaghi (Gilardino, 77)

BENFICA - ŠAHTAR 0:1

U drugom dvoboju D skupine Šahtar iz Donjecka je kao gost na Luzu svladao Benficu sa 1:0.

Jedini pogodak postigao je Jadson u 42. minuti.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigeao je svih 90 minuta za Šahtar i dobio je žuti karton.

Benfica: Quim - Nelson (Nuno Gomes, 45), Luisao, Edcarlos, Leo - Maxi Pereira, Katsouranis, Rui Costa, Di Maria (Binya, 61), Rodriguez - Cardozo

Šahtar: Pjatov - Kučer, Srna, Čigrinski, Rat - Ilsinho (Duljaj, 79), Fernandinho, Jadson (Castillo, 77), Lewandowski (Huebschmann, 87) - Brandao, Lucarelli