Inter izjednačio rekord, Totti prvi strijelac Serie A

Nogometaši Intera izjednačili su rekord talijanskog prvenstva i Rome nakon što su u susretu 18. kola pobijedili Atalantu 2:1, što je bila 11. uzastopna pobjeda "Nerazurra".

Nakon što su gosti poveli pogotkom Donija u 15. minuti, Inter je u nastavku utakmice preokrenuo rezultat golovima Adriana (65) i Loria (75-autogol).

U susretima 18. kola postignuta su čak 34 pogotka, a među strijelce su se upisala i dvojica hrvatskih nogometaša - Saša Bjelanović i Igor Budan.

Bjelanović je u pobjedi Ascolia protiv Chieva 3:0, postigao dva
pogotka, dok je Budan bio strijelac za Parmu u porazu od Lazia 1:3.

Na ljestvici strijelaca Budan s osam i Bjelanović sa sedam pogodaka u samom su vrhu.

Prvo mjesto liste strijelaca drži Totti (Roma) s 12 pogodaka, a slijede Spinesi (Catania) s 11 i Mutu (Fiorentina) s 10 pogodaka.