Davis Cup: Velika Britanija - Hrvatska 3-0

Hrvatski tenisači nisu uspjeli izboriti ostanak u Svjetskoj skupini Davis Cupa, već će sljedeće sezone kroz kvalifikacije u Euro-afričkoj skupini I pokušati izboriti povratak među 16 najboljih reprezentacija svijeta.

Nakon drugoga dana dvoboja za nastup u Svjetskoj skupini sljedeće godine u Londonu na wimbledonskom terenu broj 1 Velika Britanija je povela protiv Hrvatske s nedostižnih 3-0 zahvaljujući 4-6, 6-4, 7-6 (3), 7-5 pobjedi Tima Henmana i Jamiea Murraya protiv Marina Čilića i Lovre Zovka.

Naši tenisači solidno su odigrali svoj prvi zajednički dvoboj u
karijeri, te su čak osvojili i prvi set zahvaljujući odličnim
reternima Murrayavog servisa u desetoj igri te dionice igre.

I u drugom setu situacija je bila obećavajuća, ali pri vodstvu našega para 2-1 Čilić i Zovko nisu uspjeli iskoristiti dvije "break-lopte" na Murrayev servis.

Kasnije u drugom setu Čilić je izgubio svoj servis što je bilo dovoljno Britancima da poravnaju rezultat u setovima.

Ćilić i Zovko su još jednom uspjeli oduzeti servis Murrayu za vodstvo 4-2 u trećem setu, ali odmah potom Zovko je prvi i jedini put u meču izgubio servis tako da prednost nije dugo trajala.

Pobjednik ključnog trećeg seta odlučen je u "tie-breaku" gdje su Henman i Murray brzo stigli do vodstva 5-1 koje su uspjeli pretvoriti u set.

U četvrtom setu svi igrači su držali svoj servis do 6-5 za Britance, a tada je Čilić popustio, te je meč bio okončan.

U nedjelju će se igrati dva pojedinačna dvoboja koja ne mogu utjecati na konačni rezultat.