Ballack odveo Chelsea u finale FA Kupa

Pogotkom Michaela Ballacka u 19. minuti produžetka nogometaši Chelsea pobijedili su Blackburn Roverse 2:1 na Old Traffordu plasirali se u finale Engleskog FA Kupa, gdje ih na Wembleyu u svibnju čeka Manchester United.

Chelsea je poveo u 17. minuti pogotkom Franka Lamparda, a Blackburn, koji je ove sezone već četiri puta poražen od Chelsea, izjednačio je Jason Roberts u 63. minuti.

U produžetku je u 109. minuti Ballack iz blizine postigao pobjednički pogodak za Chelsea, koji ove sezone jedini može osvojiti četiri trofeja. Za FA Kup i prvenstvo vodit će veliku borbu sa Manchester Unitedom, u polufinalu Lige prvaka idu na Liverpool, a već su osvojili Carling Cup.