Linić je na tribini na zagrebačkom Veleučilištu Vern rekao da će država ući u vlasništvo Diokija te da će njezin udjel iznositi 38 posto. 'Ulazimo u posrnulo poduzeće koje je nekad ostvarivalo veliki izvoz, ali vladin problem je što ne možemo ući sa svježim kapitalom', dodao je Linić.
Zamjenica ministra gospodarstva Tamara Obradović Mazal izjavila je kako je propao pokušaj da Diokijevi vjerovnici zajednički uđu u vlasništvo te tvrtke.
Pročitajte i ovo
Kriza u Francuskoj
Macron se obratio javnosti prvi put nakon pada vlade: Otkrio je kad će imenovati novog premijera
80 eura
Vlada umirovljenicima obećala božićnicu, a oni poručili: "Da daju i više, nije dovoljno!"
>> VIDEO: Pogledajte bliski susret radnika Diokija s policijskim kordonom
U isto vrijeme u Omišlju na otoku Krku prosvjedovali su radnici DINA-a tražeći izdvajanje DINE iz DIOKI-ja. A po Vladinom planu na kraju će se tako nešto i dogoditi. U DINI se planira nastavak proizvodnje čim se završe pregovori sa strateškim partnerom dok će u nekim drugim dijelovima DIOKI grupe -proizvodnja stati. 330 radnika omišaljske tvornice na rubu je očaja zbog sedam neisplaćenih plaća. Ne dobiju li zaostale plaće do 1. srpnja, kreću u radikalne akcije.
Najgora stvar od svega mi je kad mene moja kćer i sin pitaju oče, daj mi 10 kuna da mogu izaći van i tako', rekao je jedan od radnika, Davor Crnčić.
Podsjetimo, jučer je u Zagrebu prosvjedovalo tristotinjak radnika Diokija koji su tražili sastanak s Vladom. Nakon što su četiri predstavnika primljena na razgovor s Tamarom Obradović Mazal, ostali su razočarani, jer u Vladi nisu dobili nikakva obećanja.
Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.