Alpinisti će pregledati to područje, ali, kritičnih točaka u tom dijelu Dalmacije ima još. Mještani su u šoku i napominju kako nije ugodno živjeti uz dijelove prometnica koje nisu osigurane žicom. Lena Erceg iz Živogošća ističe kako se odroni događaju poslije svakih velikih kiša.
Pročitajte i ovo
Poslali poruku avanturistima
Članovi GSS-a Prenj kroz mećavu se probijali da spase ženu i novorođenče, u akciji na snijegu i hrvatski GSS-ovci: "Zimski uvjeti nude iznenađenja"
Akcija HGSS-a
FOTO/VIDEO Pogledajte dramatične scene: Planinar skliznuo 400 metara niz snijeg, hitno pozvane sve službe
"Dobro je što se pristupilo saniranju vrlo brzo", ističe. Neki mještani sumnjaju u loš posao Hrvatskih cesta. Oni pak poručuju da su odmah pristupili s preventivnim pregledom te su alpinisti započeli s pregledom šireg područja kako bi utvrdili stanje, te utvrdili je li potrebna sanacija pojedinog dijela.
Odrona je bilo i ranije u ovom dijelu Dalmacije. Čak 50 tona zemlje i kamenja zatrpalo je cestu u Podgori prije pet godina. Stijene su letjele i u Omišu. Srđan Vrsolavić iz HGSS-a ističe kako je cijela magistrala ugrožena.
"Od hotela Lav do iza Omiša, pa do Stupice, Živogošća, kao i plaža u Stobreču. U ekstremnim uvjetima dođe puno vode to je potencijalni izvor opasnosti", napominje.
Sumnja i na uzrok odrona u Živogošću. "Gore je jedno puknuće vidljivo. Da li je nastalo iza ovog potresa moguće je, pukotina je vidljiva i pronašli smo je. Moguće da je to uzrok ovog dijela odlamanja stijene".
A nakon što se detaljno pregleda teren, odlučit će se i o mogućoj sanaciji. Do tada će se ovuda voziti na vlastitu odgovornost i ovisiti o pukoj sreći.