Nadal trijumfirao i u Pekingu

Španjolac Rafael Nadal nastavio je žnjeti uspjehe na teniskim terenima u 2008. godini. Nakon trijumfa u Roland Garrosu i Wimbledonu, od ponedjeljka prvi tenisač svijeta u Pekingu je osvojio i naslov olimpijskog pobjednika.

Nadal je u finalu sa 6-3, 7-6 (2), 6-3 svladao Čileanca Fernanda Gonzaleza. Problema je imao samo potkraj drugog seta, kada je morao spašavati set lopte, a ostatak meča nepobjedivi Španjolac s lakoćom je kontrolirao tijek igre.

Pročitajte i ovo Smrtonosne kiše Smrtonosni tajfuni VIDEO Bila je to najjača kiša u 140 godina: Dramatični prizori nakon što su gradove poharale razorne oluje Slika nije dostupna Ljubičić prvi nositelj China Opena

Za Nadala je ovo sjajna priprema za US open, kojeg nikad nije osvojio u karijeri, no ove će godine biti jedan od favorita. Nema sumnje, dokazao je svoju kvalitetu na betonu.

Brončanu medalju osvojio je Srbin Novak Đoković koji je u dvoboju za treće mjesto u subotu svladao Amerikanca Jamesa Blakea sa 6-3, 7-6 (4).