Hrvanje: Zlato za Uzbekistan i Rusiju

Uzbekistanac Artur Tajmazov osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u hrvanju slobodnim stilom u kategoriji do 120 kilograma, a isto je to pošlo za rukom i Rusu Muradovu u kategoriji do 96 kilograma.

Slavni uzbekistanski hrvač Tajmazov obranio je zlato iz Atene svladavši u finalu Rusa Bahtijara Ahmedova kojemu je pripalo srebro, dok su bronce osvojili Kazahstanac Marid Mutalimov i Slovak David Musulbes.

U slabijoj kategoriji, Muradov je u finalu svladao Kazahstanca Taimuraza Tigijeva kojemu je pripalo srebro, dok su brončana odličja zaslužili Gruzijac George Gogšelidze i Azerbejdžanac Hetag Gazjumov.