Hrvanje: Zlata za Japanku i Kineskinju

Japanka Kaori Icho obranila je naslov olimpijske pobjednice u hrvanju slobodnim stilom u kategoriji do 63 kilograma.

Icho, koja je osvojila sve naslove svjetske prvakinje u ovoj kategoriji od 2002. godine, do drugog olimpijskog zlata je stigla svladavši u finalu Ruskinju Alenu Kartašovu.

Brončane medalje u jategoriji do 63kg osvojile su Amerikanka Randi Miller i Kazahstanka Jelena Šaljgina.

U kategoriji do 72 kg zlato je osvojila svjetska juniorska prvakinja Kineskinja Wang Jiao koja je u finalu svladala dvostruku svjetsku prvakinju Bugarku Stanku Zlatevu.

Wang je dobila priliku nastupati na Igrama u Pekingu tek nakon što je braniteljica naslova iz Atene Wang Xu morala odustati zbog ozljede ramena na treningu.

Brončane medalje osvojile su peterostruka svjetska prvakinja Japanka Kyoko Hamaguchi i Poljakinja Agnieszka Wieszczek.