Počel0 novo doba: Zadar otvorio dvoranu pobjedom

Danas je počelo osmo izdanje regionalne košarkaške NLB lige. Zadar je odigrao prvu službenu utakmicu u ŠC Krešimir Ćosić, a iako se tako nije činilo u prvom dijelu utakmice, otvorenje je uveličao prvom pobjedom u novoj sezoni.

U prvoj utakmici 8. izdanja regionalne košarkaške "NLB" lige Zadar je na svom parketu svladao Split CO sa 81-67 (13-21, 21-17, 20-19, 27-10).

Bila je ovo prva službena košarkaška utakmica u novoj zadarskoj dvorani i prvi sportski događaj nakon što je dvorana dobila ime po velikanu hrvatske košarke Krešimiru Ćosiću.

Najefikasniji u sastavu Zadra bio je Malik Dixon sa 27 koševa, dok je Splićane, koji nisu postigli niti jedan poen u prvih pet minuta posljednje četvrtine, kada su Zadrani ostvarili odlučujuću seriju 13-0, predvodio Antonio Grant sa 16 ubačaja.

Zagreb CO je kao domaćinu Trnskom iznenađujuće izgubio od Vojvodine SG sa 81-90 (12-24, 23-25, 33-21, 13-20).

Najefikasniji u sastavu Zagreba bio je Ante Tomić sa 20 koševa, a kod Vojvodine Marko Šutalo sa 32.