Piše Zadovoljna.dnevnik.hr,
08. srpnja 2008. @ 19:20
Kako je 1880. godine Kelsey Stinner došao na ideju da bi vibratorom liječio depresivne žene, nije poznato. Činjenica jest da je kasnije vibrator bio patentiran kao medicinsko pomagalo koji se kao takav oglašavao i u ozbiljnim medicinskim časopisima onog vremena. Kako tada vibratore nisu povezivali sa seksualnim užitkom, terapije su se izvodile ambulantno.
Podijelite
Liječnici su vibracijama stimulirali žensko spolovilo tako dugo dok se tijelo ne bi potpuno opustilo, što je značilo da je terapija bila uspješna. Kad su shvatili da vibracije pružaju užitak sličan seksu, prestali su izvoditi ambulantne terapije i liječenje žena, kojima je postavljena dijagnoza histerije, prepustili psihoterapeutima.
Naravno da bi bilo zanimljivo vidjeti da liječnik u današnje vrijeme napiše recept za 'vibrator'. Još zanimljivije bi bilo kad bi žena došla po njega u ljekarnu gdje bi joj vibrator uručila ljubazna farmaceutkinja te joj objasnila i način uporabe: 'Napravu umetnite u vaginu i pustite da djeluje sve dok ne doživite orgazam. Postupak po potrebi ponovite.'
Bi li žene zbilja odlazile u ljekarnu? Bi li svog novog prijatelja pokazale prijateljici s kojom bi uz kavu komentirale upute u pakiranju?